امید معامله گران ارزی ناامید می‌شود؟

به گزارش ریال نیوز، امروز معامله گران دلار بیشتر از همیشه به افزایش نرخ حواله درهم دل خواهند بست. حواله درهم دیروز علی‌رغم افت قیمت، بار دیگر مرز روانی  7 هزارتومانی را حفظ کرد و درصورتی‌که روز جاری هم بتواند بالای مرز یادشده نوسان کند، رفتن دلار به‌سوی نرخ‌های پایین‌تر بسیار دشوار خواهد بود.

بااین‌حال، نزول درهم می‌تواند زمینه‌ساز نزول قیمت دلار حداقل تا 25 هزار و 200 تومان  هم شود. معامله گران فنی باور داشتند، نقطه حمایتی اول دلار پس از دست رفتن محدوده 25 هزار و 800 تومانی، نقطه 25 هزار و 500 تومان خواهد بود و پس‌ازآن بازار می‌تواند به‌راحتی تا 25 هزار و 200 تومان هم نزول کند. بااین‌حال، تا زمانی که درهم خط 7 هزارتومانی را حفظ کرده است، بعید است انتظارات کاهشی در بازار بیشتر از این تقویت شوند.

قیمت دلار از کانال درهم

در معاملات پشت خطی گرچه قیمت درهم هنوز در محدوده 7 هزار و 60 تومان قرار دارد اما برخی تحلیل گران فنی اعتقاددارند 10 دقیقه معامله زیر این قیمت در بازار امروز پتانسیل کاهش نرخ تا 7 هزار و 20 تومان را هم دارد البته اگر نرخ درهم بتواند بالای این سطح قرار گیرد تا سطح هفت هزار و 120 تومان هم قابلیت افزایش دارد. نرخی که با توجه به برابری درهم به دلار به معنای ارزش 26 هزارتومانی دلار در بازار نقدی است.

قیمت درهم از کانال هرات

در بازار هرات روند قیمت دلار کماکان نزولی است قیمت دلار در بازار هرات در صورت از دست دادن نقطه حمایتی 25 هزار و 300 قابلیت ریزش تا مرز قیمتی در کانال 25 هزار تومان و 24 هزار تومان را دارد. در حال حاضر قیمت دلار هرات در سطح 25 هزار و 400 قرار دارد.

رابطه دلار در بازار داخلی با اونس طلا در بازارهای جهانی

عده‌ای از فعالان باور دارند، افت قیمت دلار در روزهای اخیر، واکنش برخی از معامله گران داخلی نسبت به افزایش بهای اونس جهانی بوده است. این عده باور دارند، فروشندگان بزرگ بازار سکه برای جلوگیری از اثر افزایشی اونس طلا، در موقعیت فروش به بازار ارز هجوم آورده‌اند و با فروش دلار خود، مانع از افزایش قیمت‌ها در بازار سکه شدند. کسی که سکه را بالای 12 میلیون تومان در هفته گذشته فروخته بود، از افزایش بهای اونس و احتمال بردن سکه به بالای 12 میلیون و 200 هزار تومان دچار ضرر سنگینی می‌شد. درنتیجه از نگاه برخی فعالان، سکه بازان از اهرم دلار برای خنثی‌سازی اثر افزایش اونس طلا استفاده کردند. ازآنجایی‌که امروز بازار جهانی تعطیل است، این دسته از معامله گران انتظار دارند که فشار کاهشی از جانب سکه بازان متوجه دلار نباشد؛ بااین‌حال، روند قیمت دلار در 15 روز گذشته عمدتاً نزولی بوده است و همین مساله انتظارات بازیگران بازار ارز را دشوار است که به سمت صعود قیمت‌ها سوق دهد. البته در معاملات پشت خطی دیشب قیمت به بالای 25 هزار و 500 تومان آمده بود و این عامل می‌تواند فضای ابتدای روز جاری را متفاوت‌تر کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − دو =

دکمه بازگشت به بالا