اولویت‌های شهرداری قزوین برای سال آینده تشریح شد

ریال نیوز : مهدی صباغی در آئین افتتاحیه پروژه های عمرانی شهرداری قزوین که به مناسبت روز شهردار در برج تجارت برگزار شد، افزود: خدمت به شهروندان و تزریق امید و نشاط در سطح شهر از رسالت های اصلی مسئولان است.

به گزارش ریال نیوز ، شهردار قزوین بیان کرد: همواره در تلاش هستیم تا بدون جنجال رسانه ای، پروژه ها و کارهای نیمه تمام را تکمیل کرده و با تعریف پروژه های جدید در جهت رفاه، آسایش و خدمت رسانی مطلوبتر گام برداریم.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 79 پروژه نیمه تمام در سطح شهر قزوین باقی مانده و تلاش  می کنیم تا هشتم اردیبهشت در روز شورا این طرح ها را تکمیل کرده و به بهره برداری برسانیم.

صباغی با اشار به پروژه های افتتاح شده گفت: ساخت جاده و تعریض پل کمربندی ناصرآباد یکی از خواست های مهم شهروندان این منطقه بود که همه ساله حوادث رانندگی زیادی بدلیل نبود این پل رخ می داد، مطمئنا افتتاح این پروژه  رضایت مندی مردم را بدنبال خواهد داشت.

شهردار قزوین افزود: همچنین احداث فرهنگسرا در منطقه هادی آباد و ایجاد پاتوق محله در شهرک دانش نیز جزو پروژه های ارزشمندی است که با افتتاح آنها بخشی از نیازهای فرهنگی منطقه را تامین می کند.

وی اضافه کرد: با متمرکز کردن طرح های عمرانی شهرداری در مناطق کم برخوردار در تلاش هستیم تا گام های اساسی را در مسیر توسعه و پویایی شهر قزوین برداریم.

صباغی در ادامه گفت: پروژه برج تجارت با ارتفاع ۱۲۵ متر پس از سال ها تعطیلی با بررسی موضوعات سازه ای، ایمنی و صدور پایان کار، امروز افتتاح شد.

صباغی اضافه کرد: برج تجارت یکی از بناهای شاخص شهر قزوین محسوب می‌شود و زمان زیادی نیز بابت طراحی و احداث آن صرف شده است و با توجه به اهمیت این پروژه، شرایط اقتصادی موجود و لزوم بهره‌گیری از درآمدهای پایدار در شهرداری، سرعت روند اجرای این بنا افرایش یافت و امروز به بهره‌برداری رسید.

شهردار قزوین تاکید کرد: این سووال مطرح است که این برج بزرگ در کنار بافت تاریخی شهر چه جایگاهی دارد؟ عملیات ساخت این پروژه از سال ها پیش آغاز شده و برای آن نیز هزینه‌های زیادی صورت گرفته بود بنابراین باید تکمیل می شد، این برج ظرفیت آن را دارد که به یکی از مراکز بزرگ اقتصادی استان تبدیل شود.

شهردار قزوین در بخش دیگری از سخنانش گفت: برای اولین بار موفق شدیم تا استفاده از پهباد را در مدیریت شهری قزوین عملیاتی کنیم.

صباغی در خاتمه افزود: این پهباد تا شعاع ۶۰ کیلومتری را تصویربرداری و پایش می کند و در رصد و رفع مشکلات مدیریت شهری و همچنین در بررسی موضوعاتی فنی بسیار موثر بوده و جای بسی خرسندی است که نخستین شهر اقدام کننده در این کار هستیم.

لازم به ذکر است در این مراسم، برج تجارت قزوین، پروژه ساخت و تعریض پل ناحیه شهری دانش، فرهنگسرای محله هادی‌آباد، ساختمان اجراییات منطقه چهار، بوستان و پاتوق محله اندیشه و پل یادگار امام(ره) افتتاح شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + پنج =

دکمه بازگشت به بالا