ریال نیوز : اوپک فهرستی از کاهش تولید نفت توسط اعضای خود و دیگر تولیدکنندگان بزرگ برای مدت 6 ماه تا ماه ژوئن منتشر کرد اما جزئیات دقیقی از سهم هریک از کشورها در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است.

به گزارش ریال نیوز به نقل از رویترز، اوپک فهرستی از کاهش تولید نفت، توسط اعضای خود و دیگر تولیدکنندگان بزرگ را برای مدت ۶ ماه تا ماه ژوئن منتشر کرد، اقدامی که اعتماد به این حرکت که برای ممانعت از فزونی عرضه در سال ۲۰۱۹ طراحی شده است را افزایش می‌دهد.

پنل اعضای اوپک و کشورهای غیر اوپک در بیانیه‌ای از اعضا و هم‌پیمانان خواست تا «تلاش‌شان برای اجرای کامل و به موقع توافق را دو برابر کنند.»

اوپک و متحدانش با نگرانی در مورد کاهش قیمت نفت و افزایش عرضه در ماه دسامبر تصمیم گرفتند تا به توافق کاهش تولید بازگردند. آنها متعهد شدند تا از ابتدای ژانویه ۲۰۱۹ عرضه نفت را به حدود ۱٫۲ میلیون بشکه در روز کاهش دهند که سهم اوپک از این میزان ۸۰۰ هزار بشکه است.

حرکت اعلام عمومی سهمیه‌ها نشان دهنده تلاش تولیدکنندگان برای افزایش اعتبار این توافق است. اوپک در ابتدا جزئیات اندکی در مورد چگونگی انجام این توافق ارائه کرد و منابع آگاه گفتند که سهمیه‌ها منتشر نخواهد شد.

محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک که اصرار کرده است این فهرست منتشر شود، گفت: «صنعت نفت توانایی بازگشت به یک رکود دیگر را ندارد.»

  • منبع خبر : رویترز