ایران در سریلانکا صنایع غذایی ایجاد می کند

ریال نیوز : در دیدار رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با وزیر صنعت سریلانکا و رئیس اتاق بازرگانی این کشور بر ایجاد اتاق مشترک بازرگانی، ایجاد واحدهای تولیدی ایران در حوزه لبنیات و صنایع غذایی در کشور سریلانکا با هدف صادرات مجدد به کشورهای بدون تعرفه، صادرات تراکتور و محصولات پایین دست پتروشیمی ایران به سریلانکا در راستای توسعه روابط تجاری دو کشور تاکید شد.

به گزارش ریال نیوز، در این دیدار، علیرضا پیمان پاک ضمن تشریح ظرفیت های صنعتی کشور و اقدامات صورت گرفته در توسعه تعاملات تجارت ایران با کشورهای منطقه، به معرفی دستاوردهای ایران در حوزه تجهیزات پزشکی، دارو و محصولات دانش بنیان پرداخت.

وی همچنین برقراری ارتباط مستقیم میان تجار و فعالان اقتصادی ایران و سریلانکا را بهترین راهکار در جهت توسعه روابط تجاری دو کشور دانست و پیشنهاد کرد تا اتاق بازرگانی مشترک ایران و سریلانکا ایجاد گردد.

در ادامه این نشست، وزیر صنعتی سریلانکا با اشاره به دستاوردهای تحسین برانگیز ایران در حوزه های مختلف صنعت، معدن و محصولات دانش بنیان، آمادگی کامل و استقبال کشورش را به منظور واردات محصولات دانش بنیان، ایجاد خطوط مونتاژ محصولات ایرانی و مشارکت با طرف ایرانی در حوزه اکتشاف و تولید مواد معدنی اعلام کرد.

وی همچنین از برنامه ریزی سفر به ایران و بازدید از واحدهای صنعتی کشورمان خبر داد و تاکید کرد طی امضای تفاهم نامه همکاری با وزیر صمت جمهوری اسلامی ایران، زمینه های برشمرده شده به سرعت اجرایی و عملیاتی گردد.

در این دیدار، رئیس اتاق بازرگانی سریلانکا نیز با استقبال از پیشنهاد معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران مبنی بر ایجاد اتاق بازرگانی مشترک ایران و سریلانکا، خواستار تسریع در مقدمات از سوی فعالان اقتصادی دو کشور شد.

خاطر نشان میسازد، کشور سریلانکا با وجود منابع فراوان کشاورزی و معدنی و بواسطه توافقات تعرفه ترجیحی با کشورهای شبه قاره هند، فرصت مناسبی برای صادرات مستقیم و غیر مستقیم محصولات ایران محسوب می شود و در مقابل نیز توانمندی تامین مواد اولیه و مصرفی مورد نیاز کشور را دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + یازده =

دکمه بازگشت به بالا