اقتصادیفناوری

ایرباس‌های ۳۸۰ امارات از بی مسافری، بارکش شده‌اند

به گزارش ریال نیوز به نقل از بلومبرگ، شرکت هواپیمایی امارات که بزرگ‌ترین دارنده هواپیماهای ایرباس ۳۸۰ در جهان به شمار می‌رود، برخی ایرباس‌های ۳۸۰ خود را به خاطر نبود مسافر به هواپیماهای باری تبدیل کرده و استفاده از آنها را آغاز کرده است.

ایرباس‌های ۳۸۰ بزرگ‌ترین هواپیماهای مسافربری در جهان محسوب می‌شوند و هواپیمایی امارات حدود ۱۱۵ فروند از آنها را در اختیار دارند. ظرفیت حمل ایرباس‌های ۳۸۰، ۵۰ تن بار اعلام شده است.

بر اساس بیانیه شرکت اماراتی این تصمیم با هدف پاسخگویی به تقاضای بازار برای افزایش حمل و نقل کالاهای اساسی و تجهیزات پزشکی در کنار کاهش قابل توجه تقاضا برای پروازهای مسافری انجام شده است.

شیوع ویروس کرونا تقاضا برای مسافرت‌های هوایی را به شدت کاهش داده و بسیاری از هواپیماهای فعال در این زمینه فعلا زمین‌گیر شده‌اند.

امارات پیشتر گفته بود که قصد دارد در اولین اقدام ۳ هزار صندلی مسافری را به ظرفیت باری تبدیل کند.

این شرکت پیشتر ۱۰ فروند بوئینگ ۷۷۷ خود را هم به هواپیمای باری تبدیل کرده بود. این هواپیماها نیز می‌توانند ۶۷ تن بار را در هر پرواز جابجا کنند. دلیل آنکه هواپیماهای ایرباس ۳۸۰ ظرفیت باری کمتری دارند این است که دو طبقه هستند و امکان استفاده باری از آنها محدودتر است.

درواقع با توجه به اینکه ظرفیت حمل‌ ایرباس‌های ۳۸۰ بیشتر از ۵۰۰ مسافر است، آخرین هواپیماهایی هستند که با بهبود شرایط به ناوگان شرکت‌های هواپیمایی برخواهند گشت.

کار به جایی رسیده که شرکت هواپیمایی ایرفرانس تصمیم گرفته این نوع هواپیماهای خود را زودتر از موعد مورد انتظار بازنشسته کرده و کنار بگذارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

دکمه بازگشت به بالا