ایستگاه راه آهن تهران به مترو متصل شد

به گزارش ریال نیوز، سعید رسولی در آیین بهره‌برداری از 105 پروژه راه آهن به ارزش 1445 میلیارد تومان با گرامیداشت فرا رسیدن دهه مبارک فجر اظهار کرد: تعدادی از پروژه ها در مقیاس بزرگ بوده و ارزش داشت مراسم جداگانه برای افتتاح آن ها برگزار می شد.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین اقداماتی که راه آهن جمهوری اسلامی ایران طی امسال انجام داده اتصال مراکز عمده بار بر اساس سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه به شبکه سراسری راه آهن بوده است.

وی افزود: در این راستا پروژه اتصال مراکز عمده بار به خطوط اصلی راه‌آهن اجرا شد که باعث می‌شود 5.5 میلیون تن بار به ظرفیت حمل خطوط ریلی افزوده شود.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه سال گذشته 48 میلیون تن بار در 11 هزار و 700 کیلومتر خطوط ریلی جابه‌جا شد، گفت: ارزش سی و چهار و نیم کیلومتر خطوط فرعی ساخته شده برای اقتصاد کشور حدود سه هزار میلیارد تومان است.

رسولی یکی از اولویت‌های راه‌آهن را اتصال به شبکه سراسری به چشم‌های بار و ایجاد بهره وری و ارزش افزوده عنوان کرد و افزود:  یکی دیگر از اقدامات مهم سال جاری در حوزه ریلی بازسازی ماشین آلات به ارزش 531 میلیارد تومان بوده است. همچنین ATC خط آهن قم- میبد جزو پروژه های مهمی بود که امروز به بهره‌برداری رسید.

رسولی با اشاره به اینکه اولین قطعه ریلی چهار خطه کشور امروز به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار کرد: سال آینده خطوط چهار خطه تهران-پیشوا و تهران-کرج به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گفته وی احداث و تجهیز مرکز داده جدید ساختمان مرکزی به ارزش 120 میلیارد تومان نیز از دیگر پروژه‌های مهم افتتاحیه امروز در دهه مبارک فجر است.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران اتصال ایستگاه راه آهن تهران به مترو توسط گالری زیر سطح برای اولین بار در کشور جهت مبادله مسافر را یکی دیگر از پروژه های مهم افتتاحی امروز عنوان کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =

دکمه بازگشت به بالا