بانوان اصفهانی قهرمان ووشو کشور در قشم شدند

ریال نیوز : مسابقات ووشو قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی در دو بخش تالو (اجرای فرم) و ساندا (مبارزه) بانوان جمعه شب با قهرمانی ووشوکاران اصفهانی به پایان رسید.

به گزارش ریال نیوز، بانوان ووشوکار اصفهان با کسب 2طلا، 3 نقره و یک برنز موفق به کسب عنوان قهرمانی این مسابقات شدند.

ووشوکاران استان تهران با  دوطلا، یک نقره و دوبرنز در جایگاه دوم این‌ مسابقات ایستادند و تیم مازندران نیز با یک طلا و سه‌نقره جایگاه سوم را از آن خود کردند.

در بخش ساندای این مسابقات و در وزن منفی 48 کیلوگرم، حدیثه محمدی از استان سیستان و بلوچستان و فاطمه نجفی از گلستان به ترتیب مدال طلا و نقره گرفتند و کوثر عینی از تیم استان زنجان و فاطمه شکوفان از تیم استان اردبیل به صورت مشترک روی سکوی سوم ایستادند.

در وزن منفی 52 کیلوگرم، آرزو سلیمی از چهارمحال و بختیاری قهرمان این وزن شد و سوگند سینکائی از مازندارن در رده دوم ایستاد و مقام سومی و‌گردن آویز برنز هم به صورت مشترک به ثنا نقی از تیم استان لرستان و کوثر یحیایی از منطقه آزاد قشم رسید.

در وزن منفی 56 کیلوگرم، حنانه رستمی از تهران بر سکوی نخست ایستاد، زهرا درعلی از اصفهان دوم شد ‌و عنوان سومی این وزن هم به زینت کردستانی از تیم استان کرمان و فاطمه کیانی از تیم استان هرمزگان رسید.

سهیلا منصوریان از اصفهان در وزن منفی 60 کیلوگرم طلا گرفت و معصومه بزرگی از مازندران هم نقره این وزن را بر گردن آویخت.

عنوان سومی مشترک نیز به محنا رحیمی از استان کرمانشاه و فاطمه اکبری پور از تیم استان تهران رسید.

در وزن منفی 65 کیلوگرم، صدیقه دریایی از مازندارن و کوثر لفته از اصفهان به ترتیب مدال طلا و نقره گرفتند و تارا پورحسن از البرز و راضیه موجانی از تهران به صورت مشترک سوم شدند.

در وزن منفی 70 کیلوگرم، آوین مرادی از استان کرمانشاه موفق به کسب مدال طلا شد، یاسمین باقرزاده از مازندارن دوم و راحله سیاوشی از تیم استان همدان و نگین شریفی از تیم استان آذربایجان غربی هم به صورت مشترک به مدال برنز رسیدند.

در وزن منفی 75 کیلوگرم، هانیه الهی‌نژاد از منطقه آزاد قشم مدال طلا را به گردن آویخت و  دنیا شکری از کردستان دوم شد و مقام سومی این وزن هم به صورت مشترک به ستاره کیانی از تیم منطقه آزاد کیش و فاطمه قیاسی از تیم استان کرمانشاه اهدا شد.

در بخش تالو و برای اجرای فرم نان‌چوان – نن‌دائو فاطمه حیدری از تهران، مطهره فریدونی از فارس دوم و فاطمه صالحی از خراسان جنوبی هم سوم شد.

در فرم تایچی‌چوان و تایچی‌جین مرجان کریمی و معصومه طهماسبی هر دو از اصفهان در رده اول و دوم ایستادند و زهرا شمسینی از استان قزوین به مقام سوم رسید.

در فرم جین‌شو – چیانگ‌شو نیز روژین شاه‌محمدی از البرز قهرمان شد و الیا غرقابی‌از تهران و منیره پناهی از اصفهان به ترتیب به مدال نقره و برنز رسیدند.

در فرم چانگ‌چوان مهسا سجادی از قم به مقام نخست دست یافت، زهرا جلیلی از البرز دوم شد و نازنین بازدار از ایلام به مقام سومی رسید.

رقابت‌های ووشو قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی بانوان با هدف حضور در بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو چین با حضور 218 ورزشکار و مربی از 31 استان و 3 منطقه آزاد قشم، کیش و اروند روزهای یازدهم و دوازدهم آذرماه به میزبانی منطقه آزاد قشم برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

دکمه بازگشت به بالا