برگزاری اختتامیه ششمین جشنواره تلویزیونی مستند در عسلویه

ریال نیوز : اختتامیه ششمین جشنواره تلویزیونی مستند در ۴ بخش فیلم، عکس، مجموعه مستند و مستندنگاری با حضور مسئولان وزارت نفت، پارس جنوبی و صدا و سیما برگزار شد.

به گزارش ریال نیوز ، محسن یزدی ، مدیر شبکه تلویزیونی مستند عصر امروز در آیین اختتامیه ششمین جشنواره تلویزیونی مستند در منطقه پارس جنوبی با بیان این که پیوند هنر و صنعت تحولات شگرف ایجاد می‌کند اظهار داشت: اگر پیوند این مهم توسعه یابد اتفاقات مهم و خوبی ایجاد می‌شود.

وی استفاده از مستند برای پیشرفت کشور را مهم دانست و بیان کرد: باید مستندات در بخش‌های مختلف بروزرسانی شود و امید می‌رود بتوانیم از این ظرفیت برای پیشرفت کشور استفاده کنیم.

دبیر ششمین جشنواره تلویزیونی مستند با قدردانی از دست‌اندرکاران این جشنواره گفت: هیئت داوران در  بخش‌های مختلف این جشنواره از جمله فیلم، عکس، مجموعه مستند و مستندنگاری آثار برتر را انتخاب و امروز معرفی و تجلیل می‌شوند.

یزدی با اشاره به اهمیت انتخاب منطقه پارس جنوبی و عسلویه برای برگزاری اختتامیه این جشنواره خاطر نشان کرد: عسلویه در اذهان همیشه به عنوان یک شهر صنعتی بزرگ مطرح است که انرژی کل کشور را تأمین می‌کند و این منطقه عنوان نماد پیشرفت کشور برای میزبان یک رویداد بزرگ فرهنگی و هنری انتخاب شد.

برگزاری جشنواره مستند حقیقت

معاون سیما رسانه ملی نیز این جشنواره را پر مخاطب‌ترین جشنواره‌ها دانست و خاطر نشان کرد: با ارزشمندترین دستاورد برای یک مستندساز پیدا کردن شخصیت و خلق اثر خوب است که به انگلیسی کاراکتر قلمداد می‌شود.

محسن برمهانی نگاه مستندسازان را توحیدی دانست و افزود: منطقه پارس جنوبی و طرح‌هایی که اجرا شده سراسر شخصیت و کاراکتر است که می‌تواند برای مستندسازان سوژه باشد.

وی افزود: اگر قرار است از پیشرفت ایران صحبت شود می‌توان از منظر این شخصیت‌ها کار انجام شود و در سکو سکوی نفتی و گازی می‌تواند دست مایه طرح موضوع پیشرفت برای مستندسازان باشد.

معاون سیما سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ابتکار انتخاب این منطقه برای برگزاری اختتامیه ششمین جشنواره تلویزیونی مستند را مورد ستایش قرار داد و گفت: حضور مستندسازان در این منطقه نگاه ویژه‌ای برای نشان دادند پیشرفت کشور و جهاد تبیین می‌تواند باشد.

برمهانی از برگزاری جشنواره مستند حقیقت خبر داد و بیان کرد: تفاوت جشنواره مستند ششم با دیگر جشنواره‌های مستند این است که برای رسانه تلویزیون تولید محتوا و آثار ارزیابی می‌کند.

معرفی برگزیدگان جشنواره

در این جشنواره هیئت داوران در بخش مستندنگاری مریم خباز، لیلا مرگن و سامان رحمتیان را به ترتیب به عنوان برگزیدگان اول تا سوم این بخش معرفی کردند.

در بخش انتخاب مردمی بهترین مستند کوتاه از نگاه مخاطبان امین شکرگزار برای مستند «چوپان‌های عاشق»، در بخش مستند نیمه بلند سید عدنان طاهر برای مستند «بردی» و در بخش مستند بلند اصرافیل کریجی برای مستند «آورتین» به عنوان بهترین مستند در بخش‌های یاد شده انتخاب شدند.

جشنواره فیلم مستند تلویزیونی امسال برای ششمین سال است که به میزبانی شبکه مستند برگزار می‌شود و این در سال‌های بعد هم ادامه دارد.

در این جشنواره ضمن گرامیداشت یاد و خاطره نادر طالب‌زاده  و مهدی خلیلی خدمات ارزنده آنان مورد تقدیر قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − ده =

دکمه بازگشت به بالا