برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی اوراسیا

به گزارش ریال نیوز به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، بهمن حسین زاده اظهار داشت: در راستای معرفی ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی کشورمان و همچنین افزایش حجم مبادلات تجاری و ارتقای همکاری‌های اقتصادی با کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا، اولین نمایشگاه بین‌المللی اوراسیا در ایران برگزار می‌شود.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران افزود: این نمایشگاه با مشارکت فعالانه کشورهای عضو این اتحادیه برای بهمن ماه سال ۹۹ برنامه ریزی و در دستور کار است.

وی تصریح کرد: بسیاری از توانمندی‌های صنعتی و تولیدی کشورمان به تجار و فعالان اقتصادی سایر کشورها، آنچنان که باید به خوبی معرفی نشده است و برگزاری نمایشگاه‌هایی در این سطح می‌تواند زمینه همکاری‌های مشترک فی مابین را بیش از پیش ارتقا ببخشد.

حسین زاده تاکید کرد: برگزاری اولین نمایشگاه بین‌المللی اوراسیا فرصتی مناسب برای گردهمایی و معرفی قابلیت‌ها، ارتقای ظرفیت‌های رقابت پذیری صنعتی و تجاری، برند سازی و معرفی نام و اعتبار محصولات تولیدی کشورمان به فعالان صنعتی و اقتصادی کشورهای عضو اوراسیا است.

وی گفت: برای ایجاد یک زنجیره مناسب از تولید تا صادرات، ضرورت دارد به نیازهای متنوع منطقه‌ای و بین‌المللی در استقبال از محصولات تولیدی توجه ویژه‌ای شود و اتفاقاً یکی از عوامل کاملاً مؤثر در کاهش آثار تحریم‌ها ایجاد ظرفیت‌های پایدار صادراتی در کشورهای دوست و همکار است.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: نمایشگاه بین‌المللی اوراسیا به عنوان حلقه ارتباطی در گسترش مناسبات، همگرایی اقتصادی، تقویت روابط مشترک مثمر ثمر خواهد بود.

حسین زاده گفت: این نمایشگاه دیپلماسی اقتصادی کشورمان را با اعضای این اتحادیه تقویت می‌کند و در راستای توسعه صادرات غیر نفتی ظرفیت‌های جدیدی را برای فعالان اقتصادی ایران فراهم می‌کند.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی در پایان تاکید کرد: این رویداد صنعتی و نمایشگاهی برای اولین بار با اتکا به توانمندی فعالان تولیدی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود و اثرات مثبت برای آینده اقصادی کشورمان خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 12 =

دکمه بازگشت به بالا