بزرگترین تهدید در مقابل طلا

به گزارش ریال نیوز، بر اساس آخرین نظرسنجی طلای هفتگی کیتکو نیوز ، احساسات در بازار طلا پس از سقوط قیمت ها به پایین ترین سطح هشت ماهه، با افزایش بازده اوراق قرضه، منفی خواهد شد.

تحلیلگران وال استریت در کوتاه مدت در مورد فلزات گرانبها قاطعانه برخورد می کنند و سرمایه گذاران خرده فروشی احساسات صعودی خود را به پایین ترین سطح چند ساله کاهش داده اند.

با این حال ، فراتر از ارقام اصلی ، برخی از تحلیلگران می گویند قیمت طلا در کوتاه مدت فرصت حرکت به سمت پایین را دارد ، چون بازده بالاتر اوراق قرضه می تواند فدرال رزرو را مجبور به ورود و کنترل منحنی بازده کند.

سرمایه حاصل از بازده اوراق قرضه برای دلار ایالات متحده نزولی خواهد بود  و به گفته برخی تحلیلگران به نظر بیش از حد خریداری شده است.

افت طولانی طلا

آدریان دی ، رئیس و مدیر عامل شرکت روز آدریان گفت؛ « افت طلا طولانی تر و عمیق تر از آنچه پیش بینی می کردم بوده است ، اما ما به مرحله کاپیتولاسیون نزدیک هستیم که در آن فروش آغاز می شود و دارندگان برای سرمایه گذاری بلند مدت تصمیم می گیرند که کنار بروند یا کنار بمانند.»

دی افزود:« فشار فروش طلا بیش از حد است ، اما حرکت همیشه با چشم انداز اساسی همخوانی ندارد.»

او گفت:« رسیدن طلا به سطوح پایین نزدیک است.»

این هفته 18 متخصص بازار در نظرسنجی وال استریت شرکت کردند. سیزده تحلیلگر ، یا 71 درصد ، گفتند که آنها در آینده طلا را نزولی پیش بینی می کنند. در همین حال ، سه تحلیلگر ، یا 17 درصد ، گفتند که آنها آینده طلا را صعودی می بینند. دو تحلیلگر یا 11 درصد نسبت به فلز گرانبها بی طرف بودند.

طلا

در بخش خرده فروشی ، ۱۲۹۲ پاسخ دهنده در یک نظرسنجی آنلاین شرکت کردند. در مجموع 553 رای دهنده ، یا 43 درصد، پیش بینی افزایش طلا را کردند. 512 یا 40 درصد دیگر پیش بینی کردند که طلا سقوط کند. 223 رأی دهنده باقیمانده ، یا 17٪ ، بازار را خنثی دیدند.

احساس صعودی طلا در میان سرمایه گذاران خرده فروشی از اوایل ماه مه 2019 ، یک ماه قبل از شروع فلز گرانبها در بازار گاو نر ، به این میزان کم نبوده است.

در حالی که طلا توانسته است از پایین ترین سطح خود در ماه ژوئن (تیروخرداد) عقب نشینی کند ، بازار هنوز به دنبال ضررهای سنگین پایان هفته است. معاملات آتی طلای آوریل(اردیبهشت) آخرین بار در هر اونس 1،782.70 دلار معامله شد که بیش از 2 درصد نسبت به هفته گذشته افت داشت.

بزرگترین تهدید

به گفته بیشتر تحلیل گران بازار ، بازار اوراق قرضه همچنان بزرگترین تهدید برای قیمت طلا در کوتاه مدت است. اگرچه فشار تورم در حال افزایش است ، اما با افزایش انتظارات از بهبود شدید اقتصادی بیش از حد ، جبران می شود. این احساس باعث افزایش بازده اوراق قرضه می شود و این خود نرخ بهره واقعی را افزایش می دهد.

اوله هانسن ، رئیس استراتژی کالای بانک ساکسو ، گفت که حتی اگر بازار همچنان شاهد پشتیبانی اساسی قوی باشد ، روی طلا نزولی است.

او گفت: « من دوست دارم روی طلا را صعودی ببینم. سرمایه گذاران باید سختی بیشتری را قبل از بهبود وضعیت شاهد باشند. ما کاملا متقاعد شده ایم که تورم روند صعودی طلا را تحت تاثیر قرار داده است و اگر این اتفاق بیفتد ، بازده واقعی تثبیت خواهد شد.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 14 =

دکمه بازگشت به بالا