ریال نیوز:شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت افت بیش از ۷۲۴۴۷ واحدی، تا ارتفاع یک ‌میلیون و ۹۰۲هزار واحد عقب‌نشینی کرد.

به گزارش ریال نیوز، ، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۷میلیارد و ۶۳۹میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۹هزار و ۱۹۲میلیارد تومان در بیش از ۹۴۶هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۷۲ هزار و ۴۴۷ واحدی، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۹۰۲هزار واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری سیمان تامین، تامین سرمایه امید و بیمه آسیا با  رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۹۰۳۱واحد، کل (هم‌وزن) ۱۱۱۰۵واحد، قیمت (هم‌وزن) ۷۲۸۸واحد، آزاد شناور ۹۸۷۰۸واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم نیز به‌ترتیب ۵۸۸۱۲ و ۱۲۲۷۷۵واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۱۴۲میلیون ورقه به‌ارزش ۴هزار و ۷۲۸میلیارد تومان در ۴۱۱هزار و ۳۹۵نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۵۷۵واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۹هزار و ۹۰۵واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی مارون، سنگ آهن گهر زمین و پتروشیمی تندگویان شد و در مقابل شرکت‌های پلیمر آریا ساسول، بیمه دی و ویتانا بیشترین اثر مثبت را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

  • منبع خبر : تسنیم