بنیاد برکت ۹ هزار شغل در حوزه گیاهان دارویی ایجاد می کند

ریال نیوز : تعداد مشاغل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه تولید گیاهان دارویی تا پایان امسال به ۹ هزار شغل می‌رسد.

به گزارش ریال نیوز، مدیرعامل بنیاد برکت با بیان این مطلب افزود: تعداد طرح‌های بنیاد در حوزه تولید و پرورش گیاهان دارویی تا پایان سال جاری به ۳ هزار طرح می‌رسد که ایجاد اشتغال برای ۹ هزار نفر را به دنبال دارد.

محمد ترکمانه ادامه داد: این ۳ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در ۲۳۲ شهرستان و ۸۳۵ روستای سراسر کشور راه‌اندازی می‌شود.

مدیرعامل بنیاد برکت خاطرنشان کرد: تا به امروز یک‌هزار و ۵۰۰ طرح اشتغال در حوزه پرورش گیاهان دارویی با حجم کل سرمایه‌گذاری یک‌هزار و ۶۳۰ میلیارد ریال راه‌اندازی شده است و تا پایان امسال یک‌هزار و ۵۰۰ طرح دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید.

ترکمانه در تشریح جزئیات طرح‌های اشتغال در حوزه پرورش گیاهان دارویی اظهار داشت: این طرح‌ها شامل کشت گیاهان دارویی زعفرانی، گلی، ریشه‌ای، برگی، دانه‌ای و سردسیری و گرمسیری است.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی و رضوی بیشترین سهم را از طرح‌های این بنیاد در حوزه پرورش گیاهان دارویی به خود اختصاص می‌دهند.

وی یادآور شد: این طرح‌ها در قالب مدل اشتغال‌زایی اجتماع‌محور ایجاد می‌شود و زنان و مردان کارآفرین به ترتیب ۳۳ و ۶۷ درصد از این طرح‌ها را راه‌اندازی می‌کنند.

ترکمانه با تاکید بر ایجاد و تکمیل زنجیره تولید و حمایت از کارآفرینان گفت: بنیاد برکت از طریق بازاریابی مجازی و فریلنسینگ بین‌المللی به تولیدکنندگان گیاهان دارویی برای فروش محصولات خود یاری می‌رساند.
مدیرعامل بنیاد برکت افزود: همچنین با رویکرد اتصال به بازارهای مجازی، امکان عرضه و فروش گیاهان دارویی در سایت «با سلام» فراهم شده است.

ترکمانه اظهار داشت: بنیاد برکت در سال جاری راه‌اندازی ۸۰ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور منجر به ایجاد ۲۴۰ هزار فرصت شغلی را در مناطق محروم و روستایی کشور در دستور کار دارد.

وی ادامه داد: بنیاد برکت تا به امروز ۱۶۰ هزار طرح اجتماع‌محور را با ظرفیت اشتغال ۴۸۰ هزار نفر در این مناطق راه‌اندازی کرده است.

لازم به ذکر است، بنیاد برکت بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام، ایجاد فرصت‌های شغلی در مناطق محروم را با هدف محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و برقراری عدالت اجتماعی در این مناطق به عنوان اولویت اصلی در راس برنامه‌ها و فعالیت‌های خود قرار داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − شانزده =

دکمه بازگشت به بالا