بهره‌برداری از ۶۰ هزار شغل برکت در مناطق روستایی و عشایری

به گزارش ریال نیوز، همزمان با 15 مهر روز روستا و عشایر، 20 هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور مشتمل بر 60 هزار فرصت شغلی، 150 مدرسه، 100 مسجد، 10 مرکز جامع سلامت و 250 طرح آب‌رسانی بنیاد برکت در مناطق روستایی و عشایری سراسر کشور توسط رئیس جمهور افتتاح شد.

در این مراسم امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت ضمن ارائه گزارشی از اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در مناطق روستایی و عشایری گفت: ستاد اجرایی و بنیاد برکت برای ارائه خدمات به مردم مناطق محروم و به ویژه روستایی در کنار مجموعه‌های دولتی ایستاده‌اند.

امیرحسین مدنی افزود: 20 هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور که امروز به بهره‌برداری می‌رسد در شش ماهه نخست سال 99 در مناطق روستایی و عشایری ایجاد شده که فراهم آمدن فرصت‌های کسب‌وکار برای 60 هزار نفر را به دنبال دارد.

وی تأکید کرد: اسناد و مدارک تمام مشاغل ایجادشده توسط بنیاد برکت همراه با اسم و رسم، کد ملی و شماره تماس کارآفرین، موجود و قابل رصد و پیگیری است.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به نتایج فعالیت‌های اشتغال‌زایی این بنیاد اظهار داشت: اتفاقات بزرگی در حوزه تولید رخ داده و طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد باعث افزایش تولید گوشت قرمز و سفید شده و از واردات این محصولات جلوگیری کرده است، برای مثال سال گذشته 16 هزار تن گوشت قرمز توسط کارآفرینان برکت تولید شده است.

مدنی در تشریح اقدامات بنیاد برکت در حوزه مشاغل خرد و خانگی نیز خاطرنشان کرد: ایجاد 60 هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور برای سال 99 در دستور کار است که باعث راه‌اندازی 180 فرصت شغلی در مناطق محروم کشور می‌شود.

وی ادامه داد: تا پایان سال جاری طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت در مجموع به 100 هزار طرح مشتمل بر 300 هزار شغل خواهد رسید.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به فعالیت‌های عمرانی و زیربنایی این بنیاد در مناطق روستایی توضیح داد: امروز شاهد افتتاح 150 مدرسه، 100 مسجد، 10 مرکز جامع سلامت و 250 طرح آب‌رسانی در مناطق روستایی هستیم. همچنین 5 هزار واحد مسکونی برای محرومان در این مناطق در دست ساخت است.

گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با هدف ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار، محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای سطح زندگی، کاهش فاصله طبقاتی و توزیع عادلانه امکانات و فرصت‌ها، نهضت ایجاد اشتغال را در مناطق محروم و کم‌تر برخوردار کشور راه‌اندازی کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 16 =

دکمه بازگشت به بالا