تجارت یک میلیارد دلاری ایران و عمان افزایش می یابد

ریال نیوز : وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه سفر به عمان در جمع خبرنگاران، بیان کرد: با ظرفیت‌هایی که وجود دارد می‌توانیم حجم روابط اقتصادی یک میلیارد دلاری کنونی میان دو کشور را افزایش دهیم و به رقم های بالاتری در سال آینده برسانیم.

به گزارش ریال نیوز، سیدرضا فاطمی امین با بیان این مطلب، افزود: کشور عمان یکی از همسایگانی است که مورد توجه ویژه کشورمان قراردارد.

وی با اشاره به ارتباطات گسترده کشورمان با عمان، ادامه داد: عمده ارتباطات در حوزه های فرهنگی و سیاسی بوده است، اما در حوزهتجاری و اقتصادی روابط ما با عمان باید گسترش و ارتقاء یابد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با یادآوری این که سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان اقدامات خوبی در این حوزه انجام داده اند، تصریحکرد: در ادامه این اقدامات سفری به عمان داشته ایم، دیدارها و ملاقات های خوبی با مقامات عمانی انجام شد.

فاطمی امین در خصوص دیدارهایی که داشته است، اضافه کرد: دیدارهایی با وزیر صنعت، تجارت و سرمایه گذاری، وزیر بهداشت،وزیر امور خارجه و همچنین معاون نخست وزیر عمان در امور کابینه داشته ایم و در ادامه جلساتی با رییس کل بانک مرکزی نیز خواهیمداشت.

وی با بیان این که در این دیدارها زمینه‌های همکاری متقابل مورد بررسی قرار گرفته است، گفت: در حوزه های مختلفی از جمله توسعهخطوط کشتیرانی، ارتباط میان بنادر دو کشور و سرمایه گذاری های متقابل تولیدی، زمینه های همکاری مشترک وجود دارد.

وزیر صمت با اشاره به این که یک گروه متشکل از ۱۰ شرکت معتبر ایرانی در این سفر همراه تیم اعزامی بوده است، بیان کرد: در زمینههای دارو، صنایع غذایی و لوازم خانگی ظرفیت سرمایه گذری در عمان وجود دارد که مورد استقبال طرف عمانی نیز قرار گرفته است.

فاطمی امین با بیان این که در خصوص تجارت ترجیحی نیز در این دیدارها صحبت شده است، گفت: با ظرفیت‌هایی که وجود داردمی‌توانیم سطح روابط اقتصادی یک میلیارد دلاری کنونی میان دو کشور را افزایش دهیم و به رقم های بالاتری در سال آینده برسانیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − چهار =

دکمه بازگشت به بالا