تحریم‌های جدید آمریکا علیه روسیه

ریال نیوز : ایالات متحده تحریم‌هایی را علیه ده‌ها فرد و نهاد روسی از جمله بانک تجاری روسیه و یک شرکت استخراج ارز دیجیتال اعمال کرد؛ از طرفی سفارت روسیه در آمریکا این تحریم‌ها را “بی‌منطق” خواند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که برای اولین بار یک شرکت استخراج ارز دیجیتال روسی را به همراه ۴۰ فرد و نهاد این کشور که توسط «کنستانتین مالوفیف»، الیگارش روس اداره می‌شود، هدف قرار داده است.

برایان نلسون، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی، در بیانیه‌ای عنوان داشت: «وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آن دسته از افراد و نهادهایی را که از تحریم‌های آمریکا علیه روسیه پیروی نمی‌کنند و یا می‌خواهند آن‌ها را دور بزنند، مورد هدف قرار می‌دهد. این افراد و نهادها از “خشونت و جنگ” ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه حمایت می‌کنند.»

وی افزود: «ایالات متحده می‌خواهد اطمینان حاصل کند که تحریم‌های اعمال شده از سوی آمریکا و شرکای بین‌المللی این کشور، توانایی کرملین را در اعمال قدرت و حمله‌اش علیه اوکراین تضعیف می‌کند.»

سفارت روسیه در ایالات متحده در واکنش به تحریم‌های جدید آمریکا علیه روسیه اعلام کرد: این تحریم‌ها و محدودیت‌ها بسیار “بی‌منطق” هستند و نشان می‌دهد که واشنگتن در برابر تسلیم کردن مسکو “ناتوان” است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 1 =

دکمه بازگشت به بالا