تحولات اخیر محرک های مالی در نوسان طلا

به گزارش ریال نیوز، قیمت اونس طلا امروز با 14 دلار افزایش به 1913 دلار رسید. پینگ پونگ طلا بین دو کانال 1800 و 1900 روندی است که از سقوط روز سه‌شنبه هفته پیش، بسیار تکرار شده است. در واقع، اگر طلا بتواند به بالای قیمت 1930 دلار در هر اونس برسد این به معنای ورود طلا به دوران جدید خواهد بود.

بالاترین قیمت در ساعت 3 بعد از ظهر، 1913 دلار و پایین ترین قیمت 1899 دلار است. دلیل این افزایش مانند اکثر نوسانات هفته گذشته در نتیجه تحولات جدید محرک‌های مالی است.

تحلیل‌های فنی سایت Investing.com و Tradingview.com هر دو برای ساعات و روز آینده قویاً توصیه به خرید دارند. 

تحولات اخیر محرک‌های مالی؛ بسته 1.8 تریلیون دلاری چیست؟

تغییر قیمت طلا مستقیماً به محرک‌های مالی مرتبط است زیرا این فلز پناهگاه تورم است و هرچه دولت پول بیشتری چاپ کند، ارزش دلار آمریکا کاهش بیشتری می‌یابد. نانسی پلوسی، رهبر اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا نصف شب دوشنبه به وقت تهران گفت اختلافات با دولت ترامپ، در مورد بسته محرک‌های مالی تسکین اثرات اقتصادی ویروس کرونا، همچنان باقی مانده است اما وی خوش‌بین است که قبل از روز انتخابات می‌توان آن را تصویب کرد. با این حال، پلوسی اذعان کرد که توافق باید طی 48 ساعت آینده انجام شود تا این اتفاق رخ دهد. اما بسته 1.8 تریلیون دلاری پیشنهادی چیست؟

ماه‌ها است که پلوسی و استیو منوچین وزیر خزانه داری آمریکا در حال مذاکره هستند تا درباره مقدار و رویکرد لایحه بعدی تسکین اقتصادی صحبت کنند. به گفته واشنگتن‌پست، پیشنهاد 1.8 تریلیون دلاری فعلی منوچین شامل موارد زیر است:

پرداخت کمک هزینه مالی دیگر: کمک هزینه‌های تا 1200 دلار برای بزرگ‌سالان واجد شرایط و 1000 دلار برای افراد تحت تکفل واجد شرایط ارسال می شود. (قانون CARES پرداخت‌های افراد تحت تکلف را تا 500 دلار تعیین می‌کند).

غرامت بیکاری: غرامت بیکاری 400 دلار در هفته تعیین شده (کمتر از 600 دلار مندرج در قانون CARES اما بیشتر از 300 دلاری که ترامپ تابستان امسال با فرمان اجرایی مجاز کرد).

بودجه برای آزمایش و ردیابی ویروس کرونا: در اوایل این هفته، منوچین به این قسمت از این لایحه تن داد و گفت کاخ سفید مبلغی را برای آزمایش و ردیابی ویروس در لایحه پیشنهادی محرک مالی خود در نظر می گیرد.

بودجه ایالتی و محلی: یکی از مهم‌ترین بخش‌های این لایحه، 300 میلیارد دلار بودجه کمکی برای شهرها و ایالت‌ها است. این در حالی است که پیشنهاد قبلی 250 میلیارد دلار بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا