تذکر ایران به سازمان هواپیمایی ترکیه و ترکیش ایر

به گزارش ریال نیوز، محمد اسلامی در حاشیه بهره‌برداری از 12 طرح توسعه فرودگاه مهرآباد در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر کاهش پروازهای عبوری از آسمان ایران اظهار کرد: یکی از نقشه های استکبار حذف ترانزیت زمینی و هوایی جمهوری اسلامی ایران است که باید بجنگیم و اجازه این کار را به آنها ندهیم.

وی با بیان اینکه شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و سازمان هواپیمایی کشوری امتیازات و اختیاراتی برای تعرفه‌گذاری پروازهای عبوری دارند افزود: اتفاقاتی در آسمان عراق افتاده که نمی‌توانم در رابطه با آن توضیح بدهم. به دلیل شرارت آمریکایی‌ها پروازهای عبوری از آسمان عراق با قیمت‌های بسیار نازل انجام می‌شود این کار برای ضربه زدن به ایران توسط آمریکایی‌ها انجام شده است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: شرکت فرودگاه‌ها باید با مذاکرات و همچنین ارائه بسته‌های تشویقی تعامل با نیروهای مسلح، ایجاد کریدورهای مستقیم به خصوص کریدورهای مستقیم شرقی – غربی بخش ربوده شده پروازها را پس بگیرد.

اسلامی همچنین در خصوص اتفاقات پرواز ترکیش ایر گفت: هیچ شرایط خاصی برای این پرواز وجود نداشته بجز اینکه رفتار خلبان پرواز ترکیش منطقی نبوده است و می‌توانست در فرودگاه امام فرود بیاید.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در شرایط غیرعادی برای پروازهای ترکیش ایر دو فرودگاه باکو و اصفهان آلترناتیو هستند. فرودگاه اصفهان آلترناتیو اول است اما خلبان ترکیش رفتار غیرقابل قبولی از خود نشان داده و به سمت باکو پرواز کرد.

اسلامی تاکید کرد: تذکرات لازم به سازمان هواپیمایی ترکیه و هواپیمایی ترکیش ایر در این رابطه داده می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 3 =

دکمه بازگشت به بالا