ترامپ: اقتصاد آمریکا در انتظار رشد 20 درصدی  است

به گزارش ریال نیوز به نقل از فاکس بیزینس، در شرایطی که اقتصاد آمریکا به تدریج در حال بازیافتن خود از پیامدهای کرونا است رئیس جمهور این کشور مطمئن است که در هفته های پیش رو رشد اقتصادی این کشور به سرعتی چشم گیر خواهد رسید.

ترامپ هم چنین وعده داد در صورت انتخاب مجدد به عنوان رئیس جمهور، مالیات بر درآمدهای سرمایه ای را برای خانوارهای طبقه متوسط کاهش دهد. وی افزود: دلیلی وجود ندارد که اقتصادمان در سه ماهه سوم امسال ۲۰ درصد رشد نکند. به گفته ترامپ، کاهش مالیات ها می تواند باعث افزایش اشتغال زایی شود.

ترامپ در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به رشد روزهای اخیر شاخص های بورسی آمریکا گفت: پس از این که دستورالعمل اجرایی ( پرداخت بیمه بیکاری ۴۰۰ دلاری در هفته) را ابلاغ کردم، شاخص داوجونز ۳۵۰ واحد بالا رفت. شاخص های بورس در مقایسه با ماه مارس ۵۰ درصد بالا رفته اند.

وی همچنین با تمجید از وضعیت بازار مسکن و خودروسازی این کشور و نقش آن ها در اشتغال زایی گفت: نرخ بیکاری خیلی سریع تر از چیزی که خیلی ها فکر می کردند در حال کاهش است.

دستورالعمل اجرایی جدید ترامپ که بدون جلب موافقت کنگره ابلاغ شده، مخالفت شدیدی را در بین دموکرات ها برانگیخته است تا جایی که نانسی پلوسی- رئیس کنگره این اقدام را غیرقانونی دانسته است.

لازم به ذکر است که نرخ بیکاری بزرگ ترین اقتصاد جهان تا پایان ماه ژوئیه برای سومین ماه متوالی کاهشی شد و رقم ۱۰.۲ درصد را ثبت کرد. این نرخ بیکاری که ۰.۹ درصد کمتر از ماه قبل است باعث افزایش امیدها به تک رقمی شدن نرخ بیکاری در ماه جاری شده است.

فوریه امسال و پیش از آن که شیوع کرونا بسیاری از کسب و کارها در آمریکا را به تعطیلی بکشاند، نرخ بیکاری به ۳.۵ درصد رسیده بود که پایین ترین سطح ثبت شده نیم قرن اخیر محسوب می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + هجده =

دکمه بازگشت به بالا