تعداد مراکز فرهنگی و مذهبی بنیاد برکت به 1712 رسید

به گزارش ریال نیوز، به گفته معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام، این بنیاد تا به امروز 1712 مرکز فرهنگی و مذهبی شامل مسجد، حسینیه، مصلی، حوزه علمیه، خانه عالم و دارالقرآن را در 32 استان کشور به بهره‌برداری رسانده یا در دست احداث و تکمیل دارد.
محمد مهجوری افزود: از 1712 پروژه فرهنگی و مذهبی مذکور، 1215 پروژه به بهره‌برداری رسیده و مابقی در دست احداث است.
او با تاکید بر این‌که این مراکز فرهنگی و مذهبی در تمامی استان‌های کشور ساخته شده است، اظهار داشت: استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و مازندران به ترتیب دارای بیشترین سهم از پروژه‌های فرهنگی و مذهبی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام هستند.
به گفته معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت، میزان اعتبار تخصیص داده شده برای ساخت، تکمیل و تجهیز این تعداد مرکز فرهنگی و مذهبی 1522 میلیارد ریال است.


مهجوری 1712 پروژه فرهنگی و مذهبی بنیاد برکت در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته کشور را شامل 1241 مسجد، 56 حسینیه، 16 مصلی، 28 حوزه علمیه، 333 خانه عالم، 8 دارالقرآن و تجهیز و بازسازی 29 مرکز فرهنگی برشمرد.
معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تصریح کرد: توجه و رسیدگی به امور فرهنگی از دغدغه‌های همیشگی مقام معظم رهبری و جزو اولویت‌های مهم نظام و هم‌چنین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بوده است‌ و بدون‌ شک انجام این مأموریت بدون ساخت اماکن و ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی و مذهبی میسر نخواهد بود.
وی عنوان کرد: طی سال‌های گذشته، بنیاد برکت در این زمینه فعالیت‌های گسترده‌ای داشته است و تاکنون قرارداد ساخت 1712 مرکز فرهنگی شامل مسجد، حسینیه، خانه‌ عالِم، دارالقرآن، مصلی را در مناطق کم‌تر توسعه‌یافته‌ی کشور منعقد کرده که از این تعداد، 1215 مرکز به بهره‌برداری رسیده‌ است.
گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام علاوه بر ایجاد نهضت اشتغال‌زایی با هدف محرومیت‌زدایی، توسعه و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور، فعالیت‌های گسترده‌ای نیز در حوزه‌های عمرانی و زیربنایی در این مناطق دارد. ساخت مدرسه، بیمارستان، کتابخانه، دارالقرآن، آزمایشگاه، مسجد، پایگاه اورژانس، مصلی، خانه بهداشت، حوزه علمیه، خانه عالم، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه سلامت، مرکز بهداشت، مرکز جامع سلامت، احداث پل، راهسازی و آب‌رسانی از جمله این اقدامات است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 7 =

دکمه بازگشت به بالا