تعطیلی واحدهای تولیدی خط قرمز سازمان مالیات

ریال نیوز : رئیس سازمان امور مالیاتی کشور‌ با تأکيد بر این که مالیات و گمرک بالغ بر ۵۵ درصد بودجه دولت را تأمین می کنند که از نفت جلوتر است، گفت: خط قرمز ما در مالیات، تعطیلی واحدهای تولیدی است.

به گزارش ریال نیوز به نقل از شادا، داود منظور امروز (پنجشنبه-۵ آبان ماه) در ستاد تجهیز درآمد استان اصفهان که با حضور وزیر اقتصاد در محل استانداری اصفهان برگزار شد،‌ با اشاره به اینکه به دنبال عدالت مالیاتی هستیم، اظهار کرد: تمرکز ما بر روی شناسایی مؤدیان جدید و جلوگیری از فرارهای مالیاتی است که در نتیجه آن در حالی که متوسط وصول مالیات کشور در سال ۹۹ معادل ۱۵ هزار میلیارد تومان بود، در سال ۱۴۰۰ به ۲۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافت و امسال به ۴۰ هزار میلیارد تومان رسید.

وی با بیان این که سازمان برنامه در فصل بودجه سال گذشته در نسبت های بودجه اعداد مالیات را با ما هماهنگ نکرد، گفت: البته مقداری در زمان تصویب بودجه اعداد را تعدیل کردیم و ما در عمل توزیع عادلانه را برای استان ها در نظر گرفتیم و اکنون بین استان ها تناسب مالیاتی وجود دارد.

رییس سازمان امور مالیاتی کشور با تأکید بر این که ما بر خلاف قانون یک ریال مالیات نمی توان دریافت کنیم، تأکید کرد: خط قرمز ما در بحث مالیات، تعطیلی واحدهای تولیدی است و در حوزه بخشودگی جرایم مالیاتی و تقسیط جرایم مالیاتی و … همکاری می‌کنیم.

وی‌ با تأکيد بر این که به دنبال به حداقل رسیدن گلایه مندی از فشار مالیاتی در کشور هستیم و کسب و کارها حتی اگر بدهی مالیاتی داشته باشند قرار نیست آسیب به آنها وارد شود تصریح کرد: تأکید ما طی یک سال گذشته وصول بدهی های مالیاتی بوده است و به همین منظور ما ۸۰۰ خودرو صفر را از بدهکاران بالای مالیاتی توقیف کردیم و برای فروش گذاشته ایم و تأکيد ما شناسایی دارایی های آنها ‌و شناسایی فرارهای مالیاتی است.

منظور‌ با تأکید بر این که مالیات و گمرک بالغ بر ۵۵ درصد بودجه دولت را تأمین می کنند که از نفت جلوتر است، گفت: جهت دهی مالیاتی ما توسعه مالیات الکترونیکی است و یکی از اقدامات ما ابلاغ های الکترونیک به مؤدیان است که از ابتدای شهریور این اتفاق افتاده و‌همچنین از ابتدای امسال مالیات نقل و انتقال خودرو الکترونیکی شده است.

وی خاطرنشان کرد: مجموع این اقدامات تسهیل امور مردم و شفافیت و جلوگیری از فساد اقتصادی و شفاف سازی مالیاتی است.

رییس سازمان امور مالیاتی کشور تأکيد کرد: نمی خواهیم با روش های نادرست برای کشور درآمد کسب کنیم و نباید در این دوره برای مردم کوچک ترین نارضایتی مالیاتی ایجاد شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + هشت =

دکمه بازگشت به بالا