تقدیم 275 مدرسه برکت به دانش‌آموزان خوزستانی

به گزارش ریال نیوز ، معاونت عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت با اعلام این خبر افزود: تا به امروز 221 مدرسه برکت با 978 کلاس درس در مناطق محروم و روستایی استان خوزستان به بهره‌برداری رسیده و تقدیم دانش‌آموزان این مناطق شده است.

محمد مهجوری اظهار داشت: بنیاد برکت نسبت به ساخت 54 مدرسه دیگر در خوزستان متعهد است که با بهره‌برداری از این مدارس، مجموع تعداد مدارس برکت در این استان به 275 مدرسه با یک‌هزار و 333 کلاس درس خواهد رسید.

وی ادامه داد: بنیاد برکت برای ساخت این تعداد مدرسه در استان خوزستان بیش از یک‌هزار و 320 میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی و اختصاص داده است.

به گفته معاونت عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت، استان خوزستان با 275 مدسه، بیشترین سهم را از پروژه‌های عمرانی این بنیاد در حوزه مدرسه‌سازی دارد.

مهجوری خاطرنشان کرد: مدرسه‌سازی بر اساس تأکید مقام معظم رهبری بر ارتقای عدالت آموزشی در مناطق محروم یکی از بنیادی‌ترین و ماندگارترین اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام در مناطق محروم است که از طریق بنیاد برکت دنبال می‌شود.

وی تاکید کرد: بنیاد برکت با راه‌اندازی نهضت مدرسه‌سازی در مناطق محروم و کم‌ برخوردار کشور، نسبت به ساخت یک‌هزار و 940 مدرسه با 10 هزار و 420 کلاس درس در این مناطق متعهد است که تا به امروز 1400 مدرسه را با 7 هزار و 450 کلاس درس به بهره‌برداری رسانده است.

به گفته معاونت عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت، 230 هزار دانش‌آموز در 3 هزار روستا مشغول تحصیل در مدارس برکت هستند.

مهجوری میزان سرمایه‌گذاری بنیاد برکت برای ساخت مدارس در مناطق محروم را بیش از 10 هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: مدارس برکت در مناطق محروم مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس کشور و با رعایت استانداردها، الزامات آموزشی، ضوابط فنی و زیربنایی ساخته می‌شود.

لارم به ذکر است، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام اخیرا در سفری یک‌روزه به استان خوزستان و منطقه کوهستانی و محروم «احمد فداله»، 7 مدرسه با 10 کلاس درس را در این منطقه از توابع شهرستان دزفول افتتاح کرد.

گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام 13 هزار 564 طرح را با حجم سرمایه‌گذاری 11 هزار و 686 میلیارد ریال در حوزه‌های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات در مناطق محروم و کم برخوردار استان خوزستان به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − یک =

دکمه بازگشت به بالا