توقف خرید و فروش خودروهای بنزینی در یک ایالت آمریکا

به گزارش ریال نیوز به نقل از اویل پرایس، فرماندار کالیفرنیا در راستای اهداف این ایالت جهت حرکت به سمت آینده ای با انرژی پاک تر، حکمی جهت ممنوعیت فروش خودروهای سواری جدید با موتورهای احتراق داخلی از 2035 صادر کرده است.

گوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا در یک کنفرانس خبری قبل از امضای این حکم گفت:«ماه در 15 سال آینده فروش موتورهای احتراق داخلی را در کالیفرنیا متوقف می‌کنیم. اگر می‌خواهید بیماری آسم را کاهش دهید، اگر می خواهید مانع افزایش سطح دریاها شوید، اگر می خواهید آب شدن یخ های قطبی را متوقف کنید، باید این سیاست را در پیش بگیرید».

کالیفرنیا بزرگترین بازار خودرو در آمریکا و بزرگترین بازار خودرو های برقی در این کشور است. فروش خودرو در این ایالت هم مانند سایر بازارهای خودرو در سال جاری میلادی به خاطر محدودیت‌های حمل و نقل ناشی از همه گیری ویروس کرونا کاهش یافته است. فروش خودروهای برقی در کالیفرنیا در نیمه اول سال جاری میلادی 17.1 درصد نسبت به سال قبل پایین آمده است. بازار فروش خودرو از این هم کسادتر بوده و 26.9 درصد در این دوره راکد شده است.

 کالیفرنیا قصد دارد تولید گازهای آلاینده را تا 2030 ، 40 درصد نسبت به سطح 1990 پایین بیاورد و این رقم را تا 2050 به 80 درصد برساند. این ایالت قرار است 2.46 میلیارد دلار از آژانس های مختلف دولتی برای تشویق به دور شدن از موتورهای احتراق داخلی و استفاده از خودروهای برقی دریافت کند که یک میلیارد دلار آن صرف ساخت زیرساخت‌های شارژ برای 5 میلیون خودروی برقی خواهد شد که کالیفرنیا قصد دارد تا 2030 در جاده هایش داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

دکمه بازگشت به بالا