قیمت هفتگی نفت با وجود فراز و فرود در هفته گذشته اما تقریبا ثابت ماند و هیچ کدام از عوامل تضعیف یا تقویت قیمت نفت نتوانستند بر بازار حاکم شوند.

به گزارش ریال نیوز، اگر چه در روز پایانی معاملات هفته قیمت نفت افزایش را به ثبت رساند اما قیمت نفت در مقایسه با اول هفته تفاوت چندانی نداشت و با اختلاف چند سنت به کار خود پایان داد.
هر چند هنوز نگرانی‌ها درباره رشد اقتصادی چین بر بازار نفت سایه انداخته اما افزایش امیدها نسبت به رشد اقتصادی جهان و همینطور عدم پیشرفت در روند حل مشکلات بین ایران و بریتانیا در مورد توقیف نفتکش‌ها روند صعودی نفت را در روزهای پایانی هفته به دنبال داشت.
بر همین اساس نفت برنت که هفته را با رقم ۶۲ دلار و ۹۸ سنت آغاز کرده بود،‌در روز جمعه با عدد ۶۳ دلار و ۳۷ سنت با تابلوهای بازار خداحافظی کرد. نفت شاخص آمریکا نیز از ۵۵ دلار و ۸۹ سنت روز دوشنبه به عدد ۵۶ دلار و ۲۰ سنت رسید تا همچنان روند صعودی خود را حفظ کند.
ثبات در بازار نفت در حالی اتفاق افتاده که در ماه گذشته میلادی در اغلب هفته‌ها روند قیمت نزولی بود اما با افزایش تنش در خاورمیانه و توقف نفتکش‌ها،‌ واکنش قیمت مثبت بود و شیب حرکت صعودی شده است.

  • منبع خبر : ایرنا