جزئیات دیدار قالیباف با بشار اسد

ریال نیوز : رئیس مجلس، چهار سال پیش روی ایران و سوریه را تاریخی و مهم توصیف کرد و گفت: باید با تمرکز بر فعالیت‌های تجاری در جنگ اقتصادی نیز پیروز شویم.

به گزارش ریال نیوز به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در دومین روز سفرش به سوریه و در دیدار با «بشار اسد» رئیس‌جمهور این کشور با اشاره به جنگ اقتصادی که علیه ملت‌های دو کشور در جریان است، ۴ سال پیش روی ایران و سوریه را تاریخی و مهم توصیف کرد و گفت: باید با تمرکز بر فعالیت‌های تجاری و اقتصادی و حمایت از صنعتگران و تجار، همان‌گونه که در جنگ نظامی پیروز شدیم در جنگ اقتصادی نیز پیروز شویم.

وی، ضمن تبریک انتخاب مجدد بشار اسد به عنوان رئیس‌جمهور سوریه افزود: انتخابات اخیر سوریه نشان‌دهنده اقتدار و پیروزی ملت سوریه بر تروریست‌ها پس از یک دهه جنگ و نبرد بود.

رئیس مجلس با اشاره به روزهای سختی که در تقابل با ترویست‌ها بر مردم سوریه گذشته است گفت: این پیروزی مهم نشان داد که اگر به خدا اعتمادو به مردم تکیه کنیم و بر اصول و مبانی خود بایستیم، پیروزی قطعی است.

قالیباف با تأکید بر اینکه بعد از انتخابات سوریه یک دوران جدید آغاز شده است گفت: هنوز از این مسئله چند هفته نگذشته و فرصت بسیار بزرگی در اختیار شما و ملت سوریه است چرا که فشار حداکثری بر دو ملت ایران و سوریه شکست خورده و ۴ سال پیش رو فرصتی برای توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی به دور از بوروکراسی‌ها و آغاز دوره‌ای جدید است.

وی افزود: دوره جدید در سوریه همزمان شده است با دوره جدید از شرایط سیاسی در ایران که مجلس یازدهم و دولت جدید با رویکردی متفاوت فعالیت خواهد کرد.

رئیس مجلس، فرصت پیش روی ایران و سوریه در دوره جدید برای غلبه بر جنگ اقتصادی را بسیار مهم و تاریخی توصیف کرد و گفت: برای به نتیجه رساندن قدرت نظامی و امنیتی و همه رشادت‌ها و مجاهدت‌هایی که برای غلبه بر تروریست‌ها انجام شده است، باید کمک کنیم تا حوزه تجارت دوجانبه در بخش‌های مختلف صنعتی و اقتصادی با تمرکز بر بخش خصوصی دو کشور تقویت شود و اگر این فرصت را از دست بدهیم شرایط برای دو کشور سخت خواهد شد.

قالیباف با بیان اینکه محور اصلی سفرم، ارتقای همکاری‌های اقتصادی و تجاری است تاکید کرد: در این دوره و پس از پیروزی نظامی و امنیتی بر دشمن، باید حوزه اقتصاد و تجارت و ارتقای روابط تجاری نقطه تمرکز دو کشور باشد و به مردم نشان دهیم که همانطور که در جنگ نظامی پیروز شدیم در جنگ اقتصادی نیز می‌توانیم پیروز شویم.

**بشار اسد: ایران و سوریه شرکای اساسی هستند

همچنین، بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه نیز در این دیدار ضمن خوش آمدگویی به رئیس مجلس و هئیت همراه با اشاره به تأکیدات قالیباف گفت: من نیز تقریباً همین دیدگاه‌های شما را دارم و بر این موارد تأکید می‌کنم.

وی با بیان اینکه ایران و سوریه شرکای اساسی هستند و برای روشن شدن نوع همکاری‌ها باید کمیته‌های مشترک ایجاد کنیم گفت: باید همکاری‌های حوزه تجاری و اقتصادی را توسعه دهیم.

رئیس‌جمهور سوریه با بیان اینکه به برکت ایستادگی‌هایی که در دهه گذشته داشته‌ایم افق پیش رو روشن است گفت: ملت ایران این رمز پیروزی را از ۴ دهه قبل پیدا کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 3 =

دکمه بازگشت به بالا