جزئیات دیدار محسن رضایی با امیر قطر

ریال نیوز : معاون اقتصادی رئیس‌جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران برای توسعه و افزایش مناسبات و همکاری های راهبردی با کشورهای همسایه به ویژه قطر آمادگی کامل دارد.

به گزارش ریال نیوز ، محسن رضایی در ادامه برنامه‌های سفر خود به قطر در دیدار با «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر این کشور گسترش روزافزون همکاری‌های تهران – دوحه در زمینه‌های مختلف را ضروری دانست و گفت: با توجه به دستور آیت الله رئیسی برای اجرای کامل توافقات دو جانبه، هیچ محدودیتی برای افزایش روابط با قطر وجود ندارد.

وی با اشاره به حجم مبادلات تجاری و اقتصادی دو کشور خاطرنشان کرد: زمینه‌های فراوانی برای توسعه چشمگیر تجارت بین ایران و قطر در بخش‌های مختلف باید فعال و برخی موانع موجود برطرف شود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با آرزوی برگزاری موفق جام جهانی ۲۰۲۲ توسط قطر گفت: جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته آمادگی هر نوع کمک به دوستان قطری برای برگزاری این رویداد مهم را دارد.

رضایی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران برای توسعه و افزایش مناسبات و همکاری‌های راهبردی با کشورهای همسایه به ویژه قطر آمادگی کامل دارد.

«شیخ تمیم بن حمد خلیفه آل ثانی» امیر قطر نیز در این دیدار بر لزوم توسعه روابط ایران و قطر در همه عرصه‌ها تاکید و تصریح کرد: گسترش و افزایش روابط تجاری و اقتصادی دوحه-تهران با توجه به اشتراکات تاریخی و فرهنگی بسیار مهم است.

امیر قطر افزود: باید تلاش کنیم همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف توسعه یابد.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا