حال ولیعهد سابق عربستان وخیم است

ریال نیوز : یک رسانه افشاگر سعودی از وخامت اوضاع جسمانی ولیعهد سابق عربستان سعودی در زندان خبر داده است.

 یک منبع دیپلماتیک امروز (سه‌شنبه) در گفت‌وگو با سایت سعودی لیکس فاش کرد که وضعیت جسمانی محمد بن نایف، ولیعهد سابق عربستان سعودی وخیم است.

این منبع گفت: بن نایف به شکل خودسرانه تحت حبس خانگی قرار گرفته و همچنین اخباری مبنی بر زندانی شدن وی در زندان بدنام “الحائر” منتشر شده و همین مسئله منجر به بدتر شدن حال وی شده است.

طبق گفته منبع سعودی لیکس، رفتار بسیار بدی با محمد بن نایف صورت می‌گیرد و او از دیابت و فشار خون بالا رنج می‌برد؛ این درحالی است که وی در حبس هیچ دارویی دریافت نکرده و همین مسئله  باعث شده است تا تقریبا ۲۲ کیلو وزن او کاهش یابد دچار افسردگی و اختلال روانی شود.

این منبع در ادامه فاش کرد که اخبار موثقی از شکنجه وحشیانه محمد بن نایف به دست آورده است و وی گاهی از خوابیدن منع شده و برای چند روز دست و پا و چشم بسته نگه داشته شده است.

محمد بن نایف در پنجم مارس ۲۰۲۰ به همراه عمویش «احمد بن عبدالعزیز» و به دستور محمد بن سلمان به اتهام خیانت دستگیر و روانه زندان شد.

بن نایف که از متحدان سعودی مورد اعتماد سیا بود، از سال ۲۰۱۲ تا سه سال پس از آن که ولیعهد شود، در سمت وزیر کشور عربستان حضور داشت.

وکلای مدافع تاکید کردند که بن نایف بدون اتهام تا به امروز در بازداشت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

دکمه بازگشت به بالا