حمایت بنیاد برکت از کولبران

ریال نیوز : بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام امسال راه‌اندازی 3 هزار و 500 طرح اشتغال را برای کولبران و سوخت‌بران در دستور کار دارد.

به گزارش ریال نیوز ، محمد ترکمانه، مدیرعامل بنیاد برکت ضمن بیان این مطلب افزود: راه‌اندازی 3 هزار و 500 طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور برای کولبران و سوخت‌بران در مناطق محروم و روستایی 7 استان کشور در برنامه‌های سال 1401 قرار دارد.

ترکمانه تصریح کرد: راه‌اندازی این 3 هزار و 500 طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور ایجاد فرصت‌های کسب و کار برای 10 هزار و 500 نفر را به شکل مستقیم و غیرمستقیم به دنبال خواهد داشت.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، کولبران و سوخت‌بران در استان‌های کردستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، کرمان و فارس جزو جامعه مخاطبان هدف ایجاد اشتغال هستند.

وی درباره میزان سرمایه‌گذاری برای اجرای طرح‌های اشتغال ویژه کولبران و سوخت‌بران نیز توضیح داد: حجم کل سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی این 3 هزار و 500 طرح اشتغال‌ بالغ بر 6 هزار و 300 میلیارد ریال است.

ترکمانه در تشریح عملکرد پیشین بنیاد برکت در حوزه اشتغال‌زایی برای کولبران و سوخت‌بران گفت: تا پایان سال 1400 نزدیک به 8 هزار طرح اشتغال‌زایی با ظرفیت 24 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم برای کولبران و سوخت‌بران در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور راه‌اندازی شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت بر استقبال سوخت‌بران از شغل پایدار تاکید کرد و اظهار داشت: اکثر سوخت‌بران از روی اجبار و ناچاری به این کار مشغول شده‌اند. بیشتر این افراد نه تنها مالک سوخت‌های قاچاق شده نیستند که حتی خودرو هم به آن‌ها تعلق ندارد و فقط نقش یک راننده روزمزد را بازی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: تحقیقات و نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که بخش اعظمی از کولبران نیز علیرغم میل باطنی به این کار اشتغال دارند و اگر از یک درآمد حداقلی برخوردار باشند، این شغل را کنار خواهند گذاشت.
ترکمانه یادآور شد: کولبری و سوخت‌بری خلاف شان انسانی است و باید روش‌ها و راه‌کارهای بهتری را برای تامین معیشت کولبران و سوخت‌بران طراحی و اجرا نمود.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، تسهیل‌گران این بنیاد در استان‌های هدف با شناسایی و مراجعه به کولبران و سوخت‌بران آن‌ها را پس از اهلیت‌سنجی و تکمیل فرآیند ثبت نام، برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی می‌‎کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا