خدمات پستی در زمان تعطیلات کرونایی برقرار است

به گزارش ریال نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، «رمضانعلی سبحانی‌فر» با اشاره به تعطیلی اکثر ادارات و سازمان‌های دولتی در هفته جاری، گفت: به دلیل اینکه پست در گروه یک خدمات رسان‌ها قرار دارد و خدمات آن جزء الزامات و ضروریات روزمره زندگی شهروندان است، تمامی دفاتر پستی همانند روزهای دیگر دایر است.

وی با تاکید بر این‌که در دوران شیوع ویروس کرونا به ویژه تعطیلات دو هفته‌ای اخیر کسب و کارها، بخش عمده‌ای از خریدهای مردم  به‌صورت غیرحضوری و از طریق فروشگاه‌های اینترنتی انجام می‌شود، تصریح کرد: با توجه به اینکه تحویل بخش عمده این بسته‌ها توسط شبکه پستی انجام می‌شود، شرکت ملی پست با بسیج تمامی امکانات موجود و بهره گیری از ظرفیت‌های بخش خصوصی، تلاش کرده بسته‌ها و امانات مردم را به موقع تحویل دهد.

معاون وزیر ضمن اشاره به تاخیر به وجود آمده در تحویل به موقع مرسولات در برخی نقاط کشور، اظهار داشت: امسال حجم مرسولاتی که وارد شبکه پستی می‌شود چند برابر سال‌های گذشته است. این در حالیست که به دلیل قرار داشتن توزیع کنندگان در خط مقدم خدمات‌رسانی، شماری از این همکاران به دلیل ابتلا به ویروس کرونا، مجبور به خروج از چرخه خدمت‌رسانی تا پایان دوره بیماری و رسیدن به بهبودی کامل شدند.

سبحانی‌فر ضمن قدردانی از تمامی کارکنان شبکه پستی در این ایام بحرانی که با تمام وجود پای کار ایستاده‌اند و تلاش می‌کنند امانات مردم به موقع به دست آن‌ها برسد، افزود: مردم هم در بسیاری مواقع صبوری به خرج داده و شرایط ویژه خدمت‌گذاران خود در شرکت ملی پست را درک کردند.

به گفته وی، با توجه به اینکه یکی از عمده‌ترین دلایل مراجعه مردم به دفاتر پستی، دریافت کدپستی ده رقمی است. متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه GNAF.POST.IR کدپستی مورد نیاز خود را به‌صورت غیرحضوری دریافت کنند.

مدیرعامل در ادامه ضمن توصیه به شهروندان در خصوص رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و خروج از خانه به جز در موارد ضروری، گفت: خدمات غیرحضوری پست از طریق اپلیکیشن «پستخونه» و «الوپست» می‌تواند بخش عمده‌ای از نیاز مردم به خدمات پستی را برآورده سازد.

به گزارش ایرنا،  در پنج ماه ابتدایی سال گذشته مرسولات پستی نزدیک به ۱۰ میلیون بسته بود که در زمان مشابه امسال به ۱۸ میلیون بسته رسیده و افزایش ۸۰ درصدی بسته‌ها را رقم زده است. میزان رشد جابجایی مرسوله‌های پستی در اسفند ۹۸ یکباره تا ۱۵۰ درصد افزایش یافت.

با شیوع کرونا بسیاری از کشورها تعطیل شدند و برخی از آن‌ها تبادل پستی خود را قطع کردند. اما در ایران چنین تلاش شد میزان تبادلات پستی افزایش یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا