خروج ۱۰۰ میلیارد دلار از بازار ارز در اثر کاهش قیمت بیت کوین

به گزارش ریال نیوز، به دنبال کاهش ۱۰ درصدی قیمت بیت کوین، کل ارزش بازار ارزهای مجازی ۱۰۰ میلیارد دلار طی ۴۸ ساعت گذشته پایین آمده است.

 طبق اطلاعات سایت کوین مارکت کپ، بیت کوین در ساعت ۱۴:۴۰ به وقت گرینویچ، ۳۱۳۷۵ دلار معامله شد و حدود ۱۰ درصد از ارزش خود را طی یک روز از دست داد. برترین ارز مجازی دنیا حدود ۱۸ درصد از ارزش خود را طی یک هفته گذشته از دست داده است.

 اتر، دومین ارز مجازی بزرگ دنیا از نظر ارزش بازار، هم حدود ۱۰ درصد از ارزش خود را طی ۴۸ ساعت گذشته از دست داد. این ارز مجازی که در روز سه‌شنبه به بالاترین رقم ۱۴۳۹ دلار رسیده بود، تا ۱۲۳۸.۴۹ دلار سقوط کرد.

 کاهش ارزش این سرمایه‌های بزرگ دیجیتال باعث شده ارزش بازار کل ارزهای مجازی از حدود ۱.۰۶ تریلیون دلار تا کمتر از ۹۲۰ میلیارد دلار کاهش یابد.

 علی رغم این کاهش قیمت اخیر، بیت کوین هنوز هم بیش از ۱۵۰ درصد طی سه ماه گذشته افزایش قیمت داشته است. متخصصان افزایش ارزش بیت‌کوین را مربوط به عوامل متعددی از جمله افزایش تمایل سرمایه‌گذاران سازمانی می‌دانند. افزایش اخیر قیمت بیت کوین نتیجه دورر شدن سرمایه‌گذاران از طلا هم بوده است که معمولاً به عنوان یک سرمایه برتر برای تاجران در زمان تورم در نظر گرفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − چهار =

دکمه بازگشت به بالا