خواهر ” اون ” کره جنوبی را تهدید کرد

ریال نیوز : در پی اظهارات امروز رئیس جمهور کره جنوبی مبنی بر لزوم افزایش قابلیت های موشکی کشورش، خواهر رهبر کره شمالی این سخنان را تحریک آمیز خوانده و گفت که توافقنامه میان دو کره را نابود خواهد کرد.

به گزارش اسوشیتدپرس، در پی اظهارات اخیر «مون جائه این» رئیس جمهور کره جنوبی مبنی بر لزوم افزایش قابلیت‌های موشکی کشورش به عنوان راهی برای ایجاد بازدارندگی در برابر تهدید خارجی، خواهر رهبر کره شمالی تهدید کرد که در صورت انجام چنین اقدامی از سوی همسایه جنوبی پیونگ یانگ، توافق امضا شده میان کره شمالی و جنوبی را نابود خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، ساعاتی پس از اظهارات رئیس جمهور کره جنوبی، «کیم یو جونگ» ضمن انتقاد شدید از آزمایش اخیر موشکی سئول، آن را اقدامی تحریک آمیز خوانده و هشدار داد که در صورت ادامه این روند توسط کره جنوبی، تمامی توافق‌های مربوط به روابط دوجانبه دو کشور را نابود خواهد کرد.

لازم به ذکر است، رئیس جمهور کره جنوبی امروز در خصوص آزمایش موشکی کشورش گفت: آزمایش موشک بالستیک از زیردریایی توسط کره جنوبی، طبق زمان بندی قبلی و بر اساس برنامه ارتش جهت تقویت زرادخانه موشکی صورت گرفت و پاسخ به آزمایش‌های موشکی اخیر کره شمالی نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 11 =

دکمه بازگشت به بالا