دانش آموزان قزوینی تا پایان هفته غیر حضوری شدند

ریال نیوز : بر اساس مصوبه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین، مدارس ابتدایی استان به دلیل شیوع سویه امیکرون، تا پایان هفته به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

به گزارش ریال نیوز، حبیبی، جانشین و سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین گفت: مدارس متوسطه هم با ۳۰ درصد حضور دانش آموزان مجاز به فعالیت هستند و اگر مورد کرونایی در مدرسه پیدا شد، یک هفته غیر حضوری می‌شوند.

وی افزود: رستوران‌ها هم با سی درصد ظرفیت فعالیت و کسبه‌هایی که رعایت نمی‌کنند دو هفته تعطیل می‌شوند و اگر کسبه رعایت نکنند، احتمال تعطیل کردن بازار‌ها وجود دارد.

حبیبی خاطرنشان کرد: در صورت ادامه دار بودن روند شیوع امیکرون در استان قزوین، شنبه هفته آینده درباره اعمال محدودیت‌های بیشتر، تصمیم گیری می‌شود.

جانشین و سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین تصریح کرد: باید تجمع‌های مردمی به حداقل برسد و و اگر ضرورتی وجود داشت، مراسم‌ها باید با فاصله ۴ متری میان مردم برگزار شود.

وی افزود: جلسه‌های اداری هم حداکثر با ۳۰ درصد جمعیت در سالن‌های بزرگ برگزار شود.

جانشین و سخنگوی ستاد پیشگیری و مقباله با کرونای استان قزوین تأکید کرد: باید بازرس‌ها بر رعایت موارد بهداشتی و زدن واکسن کرونا در اداره‌ها نظارت کنند.

به گفته حبیبی، تعطیلات عید نوروز در پیش است و اگر در ۱۰ روز آینده تصمیم‌ها و محدودیت‌های جدی را اجرایی نکنیم، شیوع کرونا دیگر قابل کنترل نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + چهار =

دکمه بازگشت به بالا