دور کاری ادارات قزوین لغو شد

ریال نیوز : جانشین ستاد مقابله با کرونای استان قزوین گفت: با توجه به وضعیت آبی استان، دورکاری در ادارات لغو می‌شود و کارمندان نباید دورکاری کنند، بازرسی از ادارات نیز مهم است اگر ارباب رجوع به اداره‌ای مراجعه کند و پروتکل‌ها رعایت نشده باشد مدیر باید پاسخگو باشد.

به گزارش ریال نیوز، منوچهر حبیبی در ستاد مقابله با کرونای استان قزوین که امروز ۱۹ دی در سالن جلسات دفتر استاندار برگزار شد، تصریح کرد: در حال حاضر از نظر وضعیت کرونایی شرایط خوبی در استان حاکم و وضعیت رنگ‌بندی کرونایی استان آبی است، باید از این وضعیت حفاظت کنیم، نگهداشت این وضعیت کار سختی است ممکن است با تغییر تعداد بیماران رنگ‌بندی تغییر پیدا کند.

وی افزود: شرایط ناپایدار است و از طرفی شدت نگرانی سویه امیکرون بسیار بالا است، در کشورهای دیگر آمارهای نگران کننده از روند و سرعت ابتلا به سویه اُمیکرون اعلام شده است، اینکه بگوییم میزان اثرگذاری کم است و سبک بگیریم باعث افزایش کرونا می‌شود.

جانشین ستاد مقابله با کرونای استان قزوین اظهار کرد: در حال حاضر بیشترین نگرانی ما عادی‌انگاری ایجاد شده بین مردم و مسئولین است، عادی انگاری نباید صورت بگیرد تا زمانی که بیماری ریشه‌کن شود، سویه امیکرون و خطراتی که دارد بسیار بالا است.

وی تأکید کرد: مهمترین و اثرگذارترین راهکار مقابله با کرونا واکسیناسیون است از زمان اجرای واکسیناسیون تعداد مرگ به تعداد قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا کرده است، باید تلاش کنیم واکسیناسیون کامل اجرا شود، در حال حاضر از نظر پراکندگی مراکز تزریق واکسن در قزوین مشکلی نداریم، از نظر تنوع، میزان و فراوانی به اندازه کافی واکسن موجود است و به خواست فرد هر نوع واکسن در اختیارش قرار داده می‌شود.

حبیبی یادآور شد: ۲ هفته فرصت داریم واکسیناسیون را انجام دهیم در غیر این صورت شاهد افزایش شیوع کرونا خواهیم بود، واکسیناسیون اتباع بیگانه نیز در استان به خوبی انجام شده است.

وی بیان کرد: با توجه به وضعیت آبی استان، دورکاری در ادارات لغو می‌شود و کارمندان نباید دورکاری کنند، بازرسی از ادارات نیز مهم است اگر ارباب رجوع به اداره‌ای مراجعه کند و پروتکل‌ها رعایت نشده باشد مدیر باید پاسخگو باشد، از طریق ستاد کرونا بازرسان را به دستگاه‌های اداری می‌فرستیم اما گاهی برخی دستگاه‌ها ممانعت می‌کنند و اجازه بازرسی نمی‌دهند این در حالی است که مصوبات ستاد کرونا حکم قانون را دارد، مدیران باید با بازرسین همکاری کنند.

جانشین ستاد مقابله با کرونای استان قزوین اظهار کرد: برگزاری مراسم‌های فرهنگی نیز برای مدیریت بهتر نیاز به دریافت مجوز دارد، تاکنون ممنوعیتی برای برگزاری مراسم نداشتیم، اما مواردی مثل داشتن کارت واکسن و تهویه مناسب سالن اهمیت دارد، مراسم‌ بهتر است در فضای باز برگزار شود و در صورت سرپوشیده بودن سالن ۵۰ درصد ظرفیت سالن باشد.

وی خاطرنشان کرد: سازمان صنعت و معدن در مدیریت هوشمند کرونا آنطور که باید پای کار نبودند، باید صنوف و فروشگاه‌ها خوب همکاری کنند و صنعت و معدن می‌بایست نظارت بیشتری داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =

دکمه بازگشت به بالا