دیدار دبیر شورایعالی مناطق آزاد با رئیس سازمان استاندارد

ریال نیوز : در دیدار حجت الله عبدالملکی دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، در خصوص نقش و عملکرد مناطق آزاد در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور بحث و گفتگو شد.

به گزارش ریال نیوز ، مهدی اسلام پناه، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در این نشست گفت: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در پیشرفت اقتصادی کشور تاثیر گذار هستند و باید حداکثر تسهیلگری در امور اداری مربوط به بخش‌های اقتصاد و کسب و کار در این مناطق صورت گیرد.

در این دیدار ضمن اشاره به تفاهم نامه‌ای که اخیرا بین دبیرخانه شورایعالی و سازمان ملی استاندارد ایران امضا شد، طرفین ابراز رضایت کردند که این تفاهم نامه تسهیل‌گر شرایط صدور گواهی های مربوط به استاندارد برای واردات،  تولید و صادرات در این مناطق است.

همچنین طرفین توافق کردند به منظور بهبود عملکرد حوزه استاندارد مناطق آزاد، ابلاغیه هایی را جهت تسهیل امر استاندارد صادر کند.

در این نشست مقرر شد فرآیندهای مربوط به ارزیابی‌های استاندارد به نحوی اجرا شود که صادرکنندگان، تولیدکنندگان و تجار با سهولت بیشتر و کاهش هزینه بیانجامد.

حجت الله عبدالملکی مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: در دوره جدید مدیریت سازمان ملی استاندارد ایران، همکاری این سازمان با مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بهبود یافته و موانعی که در گذشته وجود داشته برطرف شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا