خیز سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برای سهم دوبرابری بازار

به گزارش ریال نیوز، نشست خبری پایان سال نظام صنفی رایانه ای استان تهران با حضور محمد باقر اثنی عشری رئیس سازمان، علی آذرکار دبیر و محمدرضا حدادی سخنگوی این سازمان برگزار شد.

محمد باقراثنی عشری در این نشست خاطر نشان کرد: سازمان در دهه اول فعالیت خود نقش صنف و دفاع از منافع صنفی را بر عهده داشته و در دهه دوم علاوه بر این نقش در سازماندهی بازار هم ورود کرده است. با بحران‌های اقتصادی که در ۴۰ ساله اخیر در کشور داشتیم، بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات به طور متوسط ۱۷ درصد رشد داشته است. هدف ما این است که بتوانیم ظرف چهار سال آینده بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات و سهم GDP را دو برابر کنیم. اکنون سهم مخابرات در GDP یک و نیم درصد است

اثنی عشری اشاره کرد: با مشارکت سازمان فناوری اطلاعات، معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، سازمان نظام‌صنفی رایانه‌ای و صندوق نوآوری و شکوفایی، پنجره‌ واحدی به منظور تسهیل فرآیند اخذ مجوز و فعالیت استارت‌آپ‌ها و شركت هاي نوپا راه‌اندازی خواهد شد.

علی آذرکار دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای در ادامه افزود: طبق روال هرساله بر اساس نرخ تورمی که دولت اعلام می‌کند، ما هم در تعرفه‌هایمان نرخ را اعمال می‌کنیم. این مدل قطعاً با توجه به توسعه کسب‌وکارها توسعه یافته است. اما نگاه دیگري که سازمان به این موضوع دارد این است که نرخ خدمات و تعرفه‌ها را در نظام تعرفه اي سازمان برنامه بودجه قرار داده و بتوانیم به کمک آنها حوزه فناوری اطلاعات را عمومی کنیم. با این کار نرخ هزینه‌ها توسط کارفرما و همین طور پیمانکار تخمین زده می‌شود.
محمدرضا حدادی سخنگوی سازمان نظام صنفی رایانه ای نیز در پایان افزود: محور اصلی ما دو برابر کردن بازار ارزش افزوده است، یکی از چالش‌های گذشته ما نداشتن آمارهای دقیق از صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات است و بین آمارهای رسمی و غیر رسمی تناقض زیادی وجود دارد. تلاش می کنیم بازار صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات را گسترش دهیم و برنامه‌هایی مانند همکاری با شهرداری‌ها، دولت الکترونیکی و توسعه بازارهای جاری شرکت ها را در دستور کار داریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + یک =

دکمه بازگشت به بالا