سامانه « توانیران » برای احراز هویت مجوزها فعال شد

به گزارش ریال نیوز، معاون مرکز ساخت داخل، تجهیزات و ماشین سازی وزارت صمت گفت: فراخوان ثبت اطلاعات توانمندی های شرکتهای داخلی در سامانه توانیران ارایه شده است و سامانه به تمامی سامانه های دستگاه های متولی ارایه مجوزها برای احراز هویت ثبت نام کنندگان متصل است.

رییس مرکز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت در نشست خبری که به همین مناسبت در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، افزود:  این سامانه با هدف حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالاهای ایرانی راه اندازی شده است.

فراخوان ثبت اطلاعات توانمندی های شرکتهای داخلی در سامانه توانیران ارایه شده است

وی ادامه داد: این سامانه ارتباط میان تولید کننده و سازنده داخلی را با شرکتهای متقاضی و نیازمند محصولات و خدمات خارجی فراهم می کند و خودکفایی و داخلی سازی نیازها از این طریق فراهم می شود.

اتصال سامانه توانیران به تمامی سامانه های دستگاه های متولی ارایه مجوزها برای احراز هویت ثبت نام کنندگان

معاون مرکز ساخت داخل، تجهیزات و ماشین سازی وزارت صمت با اعلام اینکه فراخوان ثبت اطلاعات توانمندی های شرکتهای داخلی در سامانه توانیران ارایه شده است، گفت: اتصال سامانه توانیران به تمامی سامانه های دستگاه های متولی ارایه مجوزها برای احراز هویت ثبت نام کنندگان و متقاضیان ارایه توانمندی ها، برقرار شده است.

سیدی اضافه کرد: تمامی تولیدکنندگان کشور باید در این سامانه توانمندی های خود را ثبت کنند تا نیازمندها و متقاضیان استفاده از توانمندی های داخلی از آن استفاده کنند.

«محمدمهدی هادوی»  بیان داشت: شرکت‌های دولتی، نیمه دولتی و شبه‌دولتی، بنیادها و شرکت‌های خصوصی که از تسهیلات یارانه‌ای، تکلیفی و غیره استفاده می‌کنند و حتی بانک‌ها و دانشگاه‌ها و مناطق ویژه اقتصادی مشمول این قانون هستند.

پروژه های کلان کشور باید در سامانه توانیران بارگذاری شود

وی با تاکید بر اینکه پروژه های کلان کشور باید در سامانه توانیران بارگذاری شود، گفت: حداکثر یک ماه مدت زمان برای ثبت پروژه هاست و حداکثر سه ماه پس از برقراری ارتباط تولید کننده و خریدار، باید خرید خارجی محصول یا خدمت مورد توافق در سامانه، متوقف شود.

معاون مرکز ساخت داخل، تجهیزات و ماشین سازی وزارت صمت با اعلام اینکه در سامانه توانیران متناسب با درخواست شرکتهای توانمند، شرکتهای متقاضی توان داخلی بسته به نوع محصول و خدمات، بسته مورد نظر خود را انتخاب می کنند، افزود: هدف اصلی سامانه ارتباط گیری شرکتهای توانمند داخلی و متقاضیان این توانمندی ها است.

سیدی همچنین تصریح کرد: سامانه قابلیت تکمیل شدن را دارد، موارد اصلاحی برای تکمیل هرچه بهتر در سامانه لحاظ می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا