سرمایه‌گذاری 222 میلیاردی بنیاد برکت در جزیره هرمز

به گزارش ریال نیوز؛امیرحسین مدنی با اشاره به برگزاری «جشن برکت هرمز» با حضور عبدالعلی صاحب‌محمدی معاون ستاد اجرایی فرمان امام، مقامات استانی و محلی و اهالی جزیره هرمز گفت: در این جشن، 30 دست جهیزیه به ارزش 6 میلیارد ریال به زوج‎های جوان هرمزی اهدا و همچنین مرمت 70 باب مسکن ساکنان این جزیره آغاز شد.
مدیرعامل بنیاد برکت ادامه داد: در جشن برکت هرمز همچنین اقلام مورد نیاز مراکز آموزشی فرهنگی هرمز به ارزش 15 میلیارد ریال اهدا و هزینه‌های درمان بیماران صعب‌العلاج جزیره تامین و مراسم عقد یک زوج جوان ساکن این جزیره به شکل نمادین برگزار شد.
وی در تشریح اقدامات بنیاد برکت در جزیره هرمز گفت: بنیاد برکت طی سه سال فعالیت در هرمز، بیش از 144 طرح اشتغال‌زایی و 98 پروژه عمرانی و زیربنایی را در این جزیره به بهره‌برداری رسانده است.
مدنی تاکید کرد: راه‌اندازی 144 طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور باعث ایجاد بیش از 432 فرصت شغلی در هرمز شده است و 85 متقاضی دیگر نیز در مرحله اخذ تسهیلات اشتغال‌زایی قرار دارند.‌ همچنین بیش از 17 گروه توسعه محلی و 15 صندوق پس‌انداز کسب و کار در این جزیره تشکیل شده است.
مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های جزیره هرمز در حوزه گردشگری عنوان کرد: در همین راستا، بیشتر مشاغل ایجاد شده توسط بنیاد برکت در رسته‌های شغلی مرتبط با گردشگری و خدمات جانبی آن، صنایع دستی، بوم‌گردی، تولید پوشاک و مشاغل خدماتی است.
وی با اشاره به سرمایه‌گذاری بیش از 222 میلیارد ریالی بنیاد برکت در حوزه‌های اشتغال‌زایی و عمرانی و زیربنایی در هرمز تصریح کرد: اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی و عمرانی بنیاد مهاجرت معکوس را در جزیره هرمز رقم زده و باعث بازگشت یک‌هزار نفر از اهالی این جزیره شده است.
مدیرعامل بنیاد برکت درباره برنامه‌های اشتغال‌زایی این بنیاد در جزیره هرمز برای سال جاری نیز توضیح داد: امسال اجرای یک‌صد طرح اشتغال‌زایی در دستور کار بنیاد قرار دارد که راه‌اندازی این یک‌صد طرح، 300 شغل را به دنبال خواهد داشت.
مدنی در خصوص طرح‌های عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در جزیره هرمز نیز گفت: پروژه رینگ دور جزیره را به‌عنوان یکی از پروژه‌های گردشگری در دستور کار قرار داده‌ایم که برای این پروژه تا به امروز 10 هزار متر زیرسازی و 10 هزار متر آسفات انجام و سه هزار متر پیاده‌روسازی نیز انجام شده است.
وی تاکید کرد: بخش سامان‌دهی سواحل غربی و شرقی هرمز را مد نظر قرار دادیم که در این خصوص قسمت غربی به اتمام رسیده و قسمت شرقی نیز 30 درصد آن آغاز و هم‌اکنون ادامه دارد.
مدیرعامل بنیاد برکت اظهار داشت: 10 کیلومتر از تعویض لوله‌های فرسوده شهر و توسعه شبکه آب‌رسانی هرمز به اتمام رسیده و ادامه عملیات آن در حال اجراست و همچنین توسعه شبکه فاضلاب این جزیره نیز به طول یک کیلومتر در دست اقدام است. در حوزه پسماند جزیره، فاز اول نیز در حال انجام و فاز دوم هم به‌زودی آغاز خواهد شد.
به گفته وی، در بحث روشنایی هرمز نیز حدود 2700 متر روشنایی در جزیره و همچنین 5100 متر در طول رینگ، روشنایی انجام شده است.
مدنی همچنین از تکمیل مسکن مهر، احداث سه خانه عالم، راه اندازی خانه وزنه‌برداری و کمپ ورزش‌های ساحلی به عنوان دیگر پروژه‌های عمرانی بنیاد برکت در جزیره هرمز نام برد.
گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا به امروز یک‌هزار و 51 طرح توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را با حجم سرمایه‌گذاری یک‌هزار و 961 میلیارد ریال در استان هرمزگان به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

دکمه بازگشت به بالا