سقوط قیمت مسکن در پرند و پردیس

به گزارش ریال نیوز، قیمت مسکن در تابستان سال جاری برگرفته از فضای اقتصادی افزایش قابل ملاحظه ای داشت.  به طوری که می توان مدعی شد قیمت هر متر آپارتمان حدود 40 درصد افزایش پیدا کرده.

 بعد از عقب نشینی دلار از کانال 32 هزار تومان به حدود 25 هزار تومان  و کاهش قابل ملاحظه  قیمت طلا و سکه  بسیاری در انتظار ریزش قابل ملاحظه در بازار مسکن هستند. خصوصا  خریدارن واقعی مسکن که با مشکلات متعددی  مبالغی را تهیه کرده و با این وجود قدرت خرید آنها کمتر از متوسط خرید آپارتمان در تهران  است.

قیمت مسکن در  حاشیه های تهران خصوصا مسکن مهر که به صورت بی سابقه ای در ماه های اخیر افزایش یافته بود، در حال کاهش است. یکی از مشاورین  املاک شهر پردیس  در پاسخ به این سوال که قیمت مسکن در حال حاضر  در  این شهر چقدر تمام می شود گفت: چند ماه قبل قیمت آپارتمان های مسکن مهر در حدود 500 تا 700میلیون تومان بود اما  از ابتدای تابستان و با افزایش قیمت مسکن در تهران شاهد جهش کم سابقه قیمت مسکن مهر در پردیس بودیم. به طوری که آپارتمان های 100 متری مسکن مهر در حدود  یک میلیارد و 400 میلیون تومان هم معامله می شد  اما هر اکنون این آپارتمان ها زیر 900 میلیون هم خریدار ندارد. از سوی دیگر آپارتمان های 75 تا 80 متری هم  500 تا 700 میلیون تومانی به حدود  یک میلیارد تومان رسیده بود اما هم اکنون  با قیمت 800 میلیون تومان نیز خریدار ندارد.

 همین چند ماه پیش اگر  فروشنده پای معامله  زیر قیمت میزد و 100 میلیون تومان  به قیمت می افزود خریدار با اشتیاق حاضر به پرداخت بود. به طوری که هر روز  شاهد افزایش فروش آپارتمان به تعداد بالا در پردیس بودیم اما اکنون  آپارتمان یک میلیاردی را هم 700 میلیون نمی خرند حتی زنگ خور مشاورین املاک نیز کاهشی است.

پرداخت ۲۰ هزار میلیارد تومان انواع تسهیلات در بخش مسکن و ساختمان

 وی تاکید کرد: خریدارانی که  مبالغ بالایی برای خرید آپارتمان هزینه کرده بودند چون به ضرر 200 تا 300 میلیون تومانی  مواجه می شوند، حاضر به فروش نیستند. از سوی دیگر خریداران نیز با در نظر گرفتن سقوط شدید قیمت ها احساس می کنند  در صورت صبر بیشتر شاید با مبالغ پایین تری تیز بتوانند در پردیس صاحب خانه شوند.

  یک مشاور املاک در پرند نیز در ارتباط با بازار خرید و فروش مسکن مهر به برنا گفت: قیمت ها به خوبی ریخته است. البته این را هم بگویم که چند ماه قبل در پرند به راحتی با 200 تا 250 میلیون تومان               می توانستید آپارتمان بخرید. همین آپارتمان ها به مرز 400 تا 450 میلیون تومان هم رسیده بود. هم اکنون حدود 50 میلیون تومان با کاهش قیمت مواجه شده. قیمت یک آپارتمان دو خوابه در پرند به مرز 350 میلیون تومان رسیده است.

  وی افزود: نکته جالب اینکه این بار خریداران هستند که پای معامله پشیمان می شوند  زیرا معتقدند شرایط اقتصادی طوری است که باز هم شاهد کاهش قیمت مسکن خواهیم بود.  از سوی دیگر عرضه مسکن نیز  افزایش یافته است. البته این را هم بگویم که در هیچ نقطه ای در اطراف تهران خرید خانه به اندازه پرند ارزان نیست. از این رو میزان مراجعه کنندگان خرید مسکن در پرند به رغم رکود هنوز هم بالاست.

 این مشاور املاک در مورد قمت سایر  آپارتمان ها( غیر از مسکن مهر) در پرند گفت: این کاهش  قیمت  فقط مخصوص مسکن مهر پرند نیست به طوری که آپارتمان های شخصی ساز نیز از متری 11 میلیون تومان به زیر 8 میلیون تومان کاهش داشته است.

 به نظر می رسد  همان طور که قیمت مسکن در اطراف تهران در ماه های گذشته به شدت افزایش یافته بود به همان میزان نیز کاهشی شده است و احتمالا این کاهش دو مینو  وار به  تهران هم خواهد رسید. البته بر اساس برخی آمارها  قیمت آپارتمان در تهران با تخفیف 10 تا 15 درصدی مواجه شده و از سوی دیگر فروشندگان نیز فایل های بیشتری را به  مشاورین املاک  ارائه کرده اند. از این رو در ماه های آینده اگر اتفاق خاصی در مسیر کاهنده  نرخ دلار به وجود نیاید، شاهد کاهش بیشتر قیمت مسکن در پایتخت خواهیم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =

دکمه بازگشت به بالا