سکه به ۱۲ میلیون تومان رسید

به گزارش ریال نیوز؛ با اینکه امروز بازار ارز روند نسبتا باثباتی را طی کرد و نرخ هر اسکناس آمریکایی در محدوده 25,500 تومان قرار داشت، اما سکه راه دیگری را انتخاب کرد. البته دیروز عصر سکه به فتح قله جدید نزدیک شده بود، با اینحال، لمس 12 میلیون تومان را به آخرین روز هفته موکول کرد.

امروز هر سکه امامی با نرخ 11 میلیون و 805 هزار تومان کار خود را آغاز کرد و دقایقی پیش از مرز 12 میلیون تومان عبور کرد. علاوه بر این، اونس جهانی نیز همچنان روند خود را پیدا کرده و در یک بازه رنج از عصر چهارشنبه قرار گرفته است. البته اونس در ساعات اخیر بار دیگر به نزدیک 1950 دلار رسیده و احتمالا همین عامل فکر رکورد جدید را به سر سکه انداخته است.

با احتساب اونس 1950 دلاری، و دلار 25,570 تومانی، هر سکه امامی معادل 11 میلیون و 740 هزار تومان قیمت می‌خورد. در نتیجه سکه به شکل واضح، دارای حباب مثبت شده است. برخی این حباب مثبت را به ترس معامله‌گران دلار نسبت می‌دهند(جزئیات)، از نظر آنها ترس از معامله در بازار ارز، شناسایی نرخ واقعی دلار را در قیمت سکه ممکن کرده است، در واقع از نظر آنها دلار دارای حباب منفی 500 تومانی شده است!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 4 =

دکمه بازگشت به بالا