اخبار ویژهبانک - بیمه و بورس

سکه به ۱۲ میلیون تومان رسید

به گزارش ریال نیوز؛ با اینکه امروز بازار ارز روند نسبتا باثباتی را طی کرد و نرخ هر اسکناس آمریکایی در محدوده ۲۵,۵۰۰ تومان قرار داشت، اما سکه راه دیگری را انتخاب کرد. البته دیروز عصر سکه به فتح قله جدید نزدیک شده بود، با اینحال، لمس ۱۲ میلیون تومان را به آخرین روز هفته موکول کرد.

امروز هر سکه امامی با نرخ ۱۱ میلیون و ۸۰۵ هزار تومان کار خود را آغاز کرد و دقایقی پیش از مرز ۱۲ میلیون تومان عبور کرد. علاوه بر این، اونس جهانی نیز همچنان روند خود را پیدا کرده و در یک بازه رنج از عصر چهارشنبه قرار گرفته است. البته اونس در ساعات اخیر بار دیگر به نزدیک ۱۹۵۰ دلار رسیده و احتمالا همین عامل فکر رکورد جدید را به سر سکه انداخته است.

با احتساب اونس ۱۹۵۰ دلاری، و دلار ۲۵,۵۷۰ تومانی، هر سکه امامی معادل ۱۱ میلیون و ۷۴۰ هزار تومان قیمت می‌خورد. در نتیجه سکه به شکل واضح، دارای حباب مثبت شده است. برخی این حباب مثبت را به ترس معامله‌گران دلار نسبت می‌دهند(جزئیات)، از نظر آنها ترس از معامله در بازار ارز، شناسایی نرخ واقعی دلار را در قیمت سکه ممکن کرده است، در واقع از نظر آنها دلار دارای حباب منفی ۵۰۰ تومانی شده است!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 2 =

دکمه بازگشت به بالا