صنایع غذایی ایران پابه‌پای دنیا در حرکت است

ریال نیوز : مدیرعامل هلدینگ شرکت صنایع غذایی شهدین گام گفت : صنایع غذایی ایران در چهار دهه اخیر پیشرفت زیادی کرده و فاصله اندکی با صنعت غذا در جهان دارد.

به گزارش ریال نیوز ، حسن گرجی در دیدار با حجت‌الاسلام سید حامد علم الهدی بر نیازمندی های صنایع غذایی در کشورمان تاکید کرد و افزود : تولید داخل در بخش محصولات غذایی با وجود پیشرفت های چشمگیر همچنان با برخی موانع دست به گریبان است که اگر از میان برداشته شوند سرعت پیشرفت صنایع غذایی بیشتر خواهد شد.

به گفته نایب‌رئیس هیئتمدیرهگروهصنایع غذایی ویتانا ، بیمه مهمترین مانع داخلی و عملکرد گمرک مهمترین مانع صادرات است .

گرجی با بیان این‌که صنایع غذایی و کشاورزی ایران بیشترین سهم ایجاد اشتغال در کشور را با بیش از 20درصد کل اشتغال موجود در اختیار دارد اظهارداشت : با توجه به این‌که مالکیت این صنایع عموما در اختیار بخش خصوصی است بیشترین ارزش افزوده را در سنوات گذشته بخاطر چابک بودن در تصمیم گیری ها داشته است.

این کارآفرین صنعت غذایی با اشاره به بنگاه داری سیستم بانکی به جای حمایت کردن از بخش تولید تصریح کرد : تصمیم گیری های بدون مشاورت با بزرگان این صنعت ،کارکرد جزیره ای سازمان‌های تامین اجتماعی و امور مالیاتی بر خلاف مصوبات قانون رفع موانع تولید ، توجه کافی نداشتن به محیط کسب و کار و همکاری نکردن سیستم بانکی در خصوص تامین سرمایه در گردش از دیگر مشکلات صنایع غذایی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا