صنعت بیمه به کمک مقابله با قاچاق کالا آمد

به گزارش ریال نیوز به نقل از صدا و سیما، غلامرضا سلیمانی در حاشیه مراسم آغاز به کار سامانه یکپارچه نظارت بر بیمه‌های حمل و نقل و آتش سوزی گفت: از اول مرداد امسال دریافت کد یکتا برای بیمه حمل و نقل و آتش سوزی اجباری شده است.

رئیس کل بیمه مرکزی افزود: بر این اساس با هوشمند سازی مراحل صدور بیمه نامه‌ها برای حمل و نقل و آتش‌سوزی اطلاعات مربوطه در سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه ثبت می‌شود و با استعلام از سامانه تجارت و همچنین سامانه‌های مرتبط با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز محموله‌های با اطلاعات ناقص بیمه نمی‌شوند.

وی گفت: برای هر محموله برای صدور بیمه نامه باید تمام اطلاعات از جمله نام صاحب بار و انباری که به آن منتقل خواهد شد و مبدا و مقصد بار باید مشخص شود که این موضوع از قاچاق کالا جلوگیری می‌کند.

سلیمانی گفت: سامانه هوشمند به صورت یکپارچه این بیمه‌ها را کنترل خواهد کرد که با سامانه‌های ثبت احوال نیروی انتظامی و ستاد قاچاق کالا و ارز مرتبط است.

وی گفت در خصوص بیمه آتش سوزی نیز انبارهایی که بیمه می‌شوند باید کد یکتا دریافت کنند و موجودی آن‌ها از منابع مختلف استعلام می‌شود تا کالای قاچاق در انبارها بیمه نشوند.

سلیمانی با ارائه آماری از عملکرد چهار ماهه امسال گفت: در این مدت ۲۱ هزار میلیارد تومان حق بیمه تولیدی داشتیم و ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت خسارت صورت گرفته است.

وی با اشاره به اجباری شدن دریافت کد یکتا برای بیمه شخص ثالث گفت: نیازی به بیمه نامه شخص ثالث فیزیکی نیست و هماهنگی‌ها با قوه قضایی و نیروی انتظامی در این زمینه انجام شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا