ضرر صدها میلیارد دلاری اقتصاد آمریکا از قطع تجارت با چین

به گزارش ریال نیوز به نقل از راشاتودی، اتاق بازرگانی آمریکا در جدیدترین مطالعه خود اعلام کرد اگر سرمایه‌گذاری در چین متوقف شود یا دو کشور تعرفه‌ها را گسترش دهند شرکت‌های آمریکایی و اقتصاد این کشور در کل صدها میلیارد دلار ضرر خواهند کرد.

طبق تحقیق این گروه لابی تجاری، اگر سرمایه‌گذاران آمریکایی سرمایه‌گذاری خارجی مستقیم خود در چین را به نصف کاهش دهند، سود سالانه آنها می‌تواند ۲۵ میلیارد دلار افت کند. در همین زمان کاهش این سرمایه‌گذاری به نفع رقیبان آمریکا خواهد بود، در حالی که با قطع کامل تجارت با چین تولید ناخالص آمریکا به یک‌باره ۵۰۰ میلیارد دلار کاهش خواهد یافت.

اتاق بازرگانی اعلام کرد: جدا کردن این دو اقتصاد عظیم بسیار هزینه‌بر خواهد بود. این دو اقتصاد هنوز روابط داخلی عمیقی با هم دارند. البته در این مطالعه اشاره شده است که قطع کامل و جامع روابط اقتصادی این دو کشور دیگر غیرقابل تصور نیست.

 

در این تحقیق همچنین اشاره شده است که قطع کامل روابط تجاری دو کشور صدمات بزرگی به درآمد بخش‌های توریسم و آموزش وارد می‌کند طبق این تخمین‌ها اگر اگر سرمایه‌گذاری چینی‌ها در توریسم و بخش آموزش آمریکا به نصف سطح قبل از پاندمی کاهش یابد، آمریکا سالانه بین ۱۵ تا ۳۰ میلیارد دلار در صادرات خدمات ضرر خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 16 =

دکمه بازگشت به بالا