ظهور تاکسی های پرنده تا سال ۲۰۲۴ در آسمان شهرها

به گزارش ریال نیوز، شبکه خبری راشاتودی در گزارشی به احتمال زیاد ظهور تاکسی های پرنده در سال 2024 اشاره کرد و نوشت: تاکسی کثیفی که بروس ویلیس در فیلم “عنصر پنجم” راننده آن بود را به خاطر دارید؟ این دیدگاه دهه 90 نسبت به آینده بود.

در واقعیت، ممکن است در آینده نزدیک سوار بر هواپیماهای برقی زیبا و شاید مهمتر از همه بدون آلاینده که با سرعت 60 مایل حرکت می کنند، شویم.

رسانه ها این هفته گزارش دادند که یک شرکت تازه تاسیس مستقر در کالیفرنیا به نام آرچر Archer از طریق توافق با یک شرکت دیگر برای عرضه عمومی سهام خود اقدام کرد.

پیش بینی می شود شرکت آرچر که یک هواپیمای عمود پرواز ساخته است، پس از توافق با شرکت سرمایه گذاری اطلس کرست Atlas Crest ارزشی معادل 3.8 میلیارد دلار داشته باشد. به نظر می رسد این معامله 1.1 میلیارد دلار برای این شرکت سرمایه جمع آوری کند.

شرکت هواپیمایی یونایتد نیز پیش از این یک میلیارد دلار هواپیمای عمود پرواز سفارش داده است که تولید آن از سال 2023 و پس از تأیید این هواپیما توسط اداره هواپیمایی فدرال آمریکا آغاز می شود.

علاوه بر یونایتد، شرکت تازه ادغام شده فیات کرایسلر و پژو سیتروئن که اکنون خود را استلانتیس می نامد و همچنین یک شرکت سرمایه گذاری دولتی امارات متحده عربی دیگر سرمایه گذاران شرکت آرچر هستند. یک بانکدار معروف و چندین صندوق مالی نیز از حامیان فناوری شرکت آرچر هستند.

ساخت هواپیمای برقی یک چالش بزرگ برای صنعت حمل و نقل است. صنعتی که اکنون تحت فشار دولت ها و گروه های زیست محیطی به دنبال تلاش برای کربن زدایی و کاهش آلایندگی وسایل نقلیه است.

اسکات کربی، مدیر ارشد اجرایی یونایتد گفت: پذیرفتن فن آوری های نوظهور که باعث شوند آلایندگی سفرهای هوایی از بین بروند بخشی از تلاش یونایتد برای مبارزه با گرم شدن کره زمین است.

وی افزود: با همکاری آرچر، یونایتد به صنعت هواپیمایی نشان می دهد که اکنون زمان پذیرش حمل و نقل تمیزتر و کارآمدتر است.

 

وی در ادامه تاکید کرد: با استفاده از فناوری مناسب، می توان تأثیر هواپیماها را بر روی گرم شدن کره زمین کاهش داد اما باید نسل بعدی شرکت هایی را شناسایی کنیم که این موضوع را زود به واقعیت تبدیل می کنند و راهی برای کمک به آنها برای بلند شدن از زمین پیدا کنیم.

طبق گفته این شرکت هواپیمایی، هواپیمای آرچر می تواند 47 درصد از انتشار آلایندگی هر مسافر در رفت و آمد بین هالیوود و فرودگاه لس آنجلس که یکی از اولین مکان هایی که آرچر قصد دارد از هواپیمای خود استفاده کند، بکاهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 15 =

دکمه بازگشت به بالا