عرضه سهام نخستین شرکت شهرداری تهران در فرابورس

ریال نیوز : معاون شهردار تهران گفت: سهام شرکت سرمایه‌گذاری اقتصاد شهر طوبی با نماد “وطوبی” به عنوان اولین شرکت زیر مجموعه سازمان بازنشستگی شهرداری تهران،در بازار اول فرابورس ایران عرضه اولیه شد.

به گزارش ریال نیوز ، لطف الله فروزنده در این باره گفت: در جریان معاملات فرابورس روز سه‌شنبه(۱۲مهرماه) سفارش‌گیری برای عرضه سهام شرکت سرمایه‌گذاری اقتصاد طوبی از ساعت ۹:۳۰ صبح آغاز شده و پس از دوساعت رقابت مابین ۷۲ صندوق، در نهایت ۴۳ صندوق موفق شدند صاحب سهام شرکت سرمایه گذاری طوبی شوند.

وی افزود: شرکت سرمایه‌گذاری اقتصاد شهر طوبی که از شرکت های زیر مجموعه سازمان بازنشستگی شهرداری تهران است در سال ۱۳۹۴ با سرمایه ۱۰میلیارد تومان، به صورت سهامی خاص تاسیس شد. سهامدار عمده طی سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ منابع مالی نقدی جمعاً به ارزش ۷۴ میلیارد تومان جهت سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه و بزرگتر شدن پرتفوی شرکت سرمایه‌گذاری اقتصاد شهر طوبی به این شرکت تزریق کرد.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران اظهارکرد: فروردین ماه ۱۴۰۰ ماهیت حقوقی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تغییر کرد و در خرداد ماه همین سال نماد “وطوبی” به عنوان دویست و چهل و هشتمین نماد معاملاتی (هفتاد و چهارمین در بازار اول) در فهرست نرخ‌های فرابورس ایران درج شد.

بنا براعلام روابط عمومی معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، وی افزود: در گام بعدی با هدف کسب شرایط مورد نظر هیئت پذیرش فرابورس ایران (شرط افزایش سرمایه تا ۳۰۰ میلیارد تومان حداکثر تا شش ماه پس از عرضه اولیه) و اصلاح ساختار مالی شرکت با توجه به تقسیم سود بالا در مجمع سالیانه سال مالی ۱۴۰۰ و عدم خروج وجه نقد از شرکت، افزایش سرمایه از ۱۱۰ به ۳۰۰ میلیارد تومان از محل مطالبات سهامداران و سود انباشته صورت پذیرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 6 =

دکمه بازگشت به بالا