عقب نشینی طلای جهانی

به گزارش ریال نیوز به نقل از رویترز، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۹۲۵ دلار و ۶۸ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ثابت بود و در ۱۹۳۴ دلار و ۶۰ سنت ایستاد.

شاخص دلار ۰.۲ درصد در برابر سبدی از رقیبان بزرگ افزایش یافت و طلا را برای دارندگان سایر ارزها گرانتر کرد.

طبق آمار رویترز، بیش از ۲۷.۱۹ میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و ۸۸۸ هزار و ۳۲۶ نفر جانشان را از دست داده اند.

در این بین گزارشهای اقتصادی نشان داد اقتصاد ژاپن بسیار بیشتر از میزانی که در ابتدا برآورد شده بود در سه ماهه دوم امسال رشد منفی داشته است. تولید صنعتی آلمان هم در ژوییه کمتر از میزان پیش بینی شده رشد کرد و نشان داد بزرگترین اقتصاد اروپا روند کندی در بازگشت به سطح تولید پیش از شیوع ویروس کرونا دارد.

تغییر مواضع بانک مرکزی آمریکا درباره تورم، سالها روی ارزش دلار تاثیر خواهد گذاشت و سوالاتی را درباره نقش بانک مرکزی مطرح کرده و سیاستگذاران پولی سراسر جهان را به چالش می کشاند.

طلا از سیاستهای پولی گسترده بانکهای مرکزی جهان در چند ماه گذشته سود برده است و این سیاستها جایگاه این فلز ارزشمند به عنوان پناهگاه مطمئن دارایی را تقویت کرده اند.

بازارهای سهام آمریکا و آسیا روز سه شنبه روند صعودی پیدا کردند.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا روز دوشنبه مجددا ایده جدایی اقتصادهای آمریکا و چین را مطرح و اظهار کرد اگر دو اقتصاد بزرگ جهان دیگر با هم روابط تجاری نداشته باشند، آمریکا ضرر نخواهد کرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۹ درصد کاهش، به ۲۶ دلار و ۷۵ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، ۹۰۶ دلار و ۱۷ سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، ۲۳۰۲ دلار و ۷۴ سنت بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا