قاچاق شیر خشک رونق گرفت

به گزارش ریال نیوز:علی احسان ظفری مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های لبنی از استمرار مشکلات صادرات شیرخشک خبر داد و گفت: با وجود تولید مازاد، دولت تنها در ۲ مرحله مجوز ۱۰ هزار تنی صادرات شیرخشک را داده و هم اکنون شیرخشک به صورت مازاد در حال خروج است.

او با اشاره به اینکه دریافت عوارض بالا از صادرات شیرخشک منجر به رونق قاچاق شده است، افزود: در برخی مواقع اتخاذ سیاست غیرکارشناسی مسئولان دولتی منجر به آشفتگی بازار شده است.

ظفری با اشاره به اینکه صادرات محصولات لبنی رونق چندانی ندارد، بیان کرد: در حال حاضر صادرات به کشور عراق با مشکلاتی رو به رو است و تنها کالا‌هایی که امکان تولیدشان در عراق وجود ندارد، صادر می‌شوند.

این مقام مسئول کمبود مواد اولیه و بی ثباتی در قیمت‌ها را یکی از چالش‌های پیش روی صادرات لبنیات اعلام کرد و گفت: اگرچه آمار دقیقی از صادرات لبنیات در دسترس نیست، اما در مجموع تولید، رونق خوبی ندارد.

مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های لبنی با بیان اینکه مجوز قانونی برای افزایش مجدد قیمت لبنیات صادر نشده است، افزود: با وجود نوسان قیمت شیرخام و سایر مواد اولیه این احتمال وجود دارد که قیمت محصولات لبنی مجدد افزایش یابد، اما تاکنون مجوزی در این خصوص نداشته‌ایم.

ظفری در واکنش به گرانی برخی محصولات لبنی در بازار تصریح کرد: امسال یکبار مجوز افزایش قیمت محصولات صادر شده است و هر گونه رشد مجدد قیمت‌ها غیر واقعی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + چهار =

دکمه بازگشت به بالا