قیمت آجیل یلدا ۱۷۰ هزار تومان

به گزارش ریال نیوز به نقل از فارس، مصطفی احمدی بیان کرد: خشکبار و آجیل نسبت به سال گذشته حدود ۴۰ درصد گران شده و این گرانی ناشی از افزایش هزینه های تولید است.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار  تهران افزود: عوال موثر بر افزایش هزینه تولید افزایش هزینه بیمه، مالیات و هزینه حمل و نقل است بطوری که در مواردی حتی هزینه حمل و نقل از هزینه کالا نیز بیشتر است.

* ۲ دلیل برای کاهش ۷۰ درصدی فروش

وی با اشاره به افت فروش نسبت به سال گذشته بیان داشت: حدود ۷۰ درصد نسبت به سال گذشته افت فروش داشته ایم که عوامل موثر بر این موضوع مسائل مربوط به کرونا و امتناع مردم از خرید مواد غذایی فله ای و همچنین کاهش سطح درآمد است.

احمدی با بیان اینکه آجیل و خشکبار فاقد قیمت مصوب است، گفت: حداقل و حداکثر قیمت برای آجیل شب یلدا بین ۱۲۰ تا ۱۷۰ هزار تومان تعیین شده است.

احمدی بیان داشت: البته اعلام قیمت آجیل شب لیدا بین ۱۲۰ تا ۱۷۰ هزار تومان به منزله این نیست که آجیلی به قیمت بالاتر یا پایین تر از قیمت مذکور عرضه نمی شود بلکه ممکن است با تغییر ترکیب ، محتویات و کیفیت آجیل قیمت هر کیلوگرم از این محصول بیش از قیمت ۱۷۰ هزار تومان شود.

وی اظهار  کرد: در قیمت ۱۲۰ تا ۱۷۰ هزار تومان معمولا مواد بکار گرفته بصورت پسته و فندق است اما اگر قرار باشد بجای پسته از مغز پسته و بجای فندق از مغز فندق در ترکیب آجیل شب یلدا استفاده شود قطعا قیمت افزایش می یابد و حتی ممکن است بیش  ۵۰ هزار تومان این اختلاف قیمت در هر کیلوگرم  ایجاد شود.

احمدی اظهار داشت: البته آجیل شب یلد به قیمت کمتر از هر کیلوگرم ۱۲۰ هزار تومان نیز در بازار موجود است و قطعا این آجیل از کیفیت پایین تری برخوردار است.

وی بیان کرد: بخشی از آجیل از محل واردات تامین می شود بطوریکه بادام هندی یکی از کالاهای وارداتی در این بخش است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =

دکمه بازگشت به بالا