لوازم‌خانگی ارزان می شود

ریال نیوز : وزیر صمت گفت: در یکی دو مورد افزایش قیمت در لوازم خانگی داشتیم که تولیدکنندگان برای برگرداندن قیمت‌ها به قیمت سابق اعلام آمادگی کردند.

به گزارش ریال نیوز به نقل از صدا و سیما، سید رضا فاطمی امین در حاشیه نشست با رئیس سازمان صداو سیما اظهار کرد: اگرچه در ۲ سال اخیر افزایش قابل توجهی در قیمت لوازم خانگی داشتیم، اما در چند ماه گذشته این موضوع مدیریت شده است؛ در یکی دو مورد افزایش قیمت داشتیم که تولیدکنندگان برای برگرداندن قیمت‌ها به سابق اعلام آمادگی کردند.

وزیر صمت با اشاره به این که صنعت لوازم خانگی صنعت رو به رشدی است، افزود: تولید لوازم خانگی در سال، از ۸ میلیون دستگاه به ۱۶ میلیون دستگاه رسیده است که رشد قابل توجهی در تولید و تنوع محصول داشتیم.

فاطمی امین تصریح کرد: در روزهای آینده خبرهای خوبی در حوزه لوازم خانگی منتشر خواهد شد و در حوزه جهیزیه ۸ شرکت تولیدی برای ارائه تخفیف اعلام آمادگی کردند.

وی به وضعیت صنعت خودرو اشاره کرد و گفت: صنعت خودرو یک صنعت بزرگ و پرچالش است، اما نباید چالش‌های فعلی ما را به مرحله‌ای برساند که کل ظرفیت تولید را نادیده بگیریم.

وزیر صمت افزود: طرح‌های مختلفی درباره خدمات پس از فروش، اصلاح ساختار صنعت خودرو و افزایش کیفیت خودرو داریم که در یک برنامه زمانبندی دو ساله اجرا خواهد شد، اولویت ما کیفیت و نظارت بیشتر بر آن است.

مشکل نیمی از کارگران این معدن برطرف شد

وی درباره انتخاب بهره‌بردار جدید معدن خواف گفت: خواف، معدن بزرگی است، انتخاب بهره‌بردار جدید، چالش‌های حقوقی دارد که اگر این انتخاب سریع انجام می‌شد با چالش‌ها و آسیب‌های زیادی روبرو می‌شد.

وزیر صمت با بیان این که بهره بردار مدعی بود و پیگیری حقوقی انجام می‌داد، افزود: فاصله زمانی یک تا ۲ ماهه برای انتخاب بهره بردار جدید خللی در کار ایجاد نمی‌کند، اما اگر کار را اصولی انجام ندهیم ممکن است عوارض بدتری داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا