مذاکرات شرکت های ایرانی در مسکو

ریال نیوز : مدیر سازمان سرمایه‌گذاری سوریه گفت: شرکت‌های ایرانی اخیرا مذاکراتی را برای سرمایه‌گذاری در سوریه به خصوص در بخش‌های صنایع و انرژی‌های تجدیدپذیر انجام داده‌اند.

به گزارش العربی الجدید، مدین دیاب مدیر سازمان سرمایه‌گذاری سوریه از سرمایه‌گذاری‌های روسیه، امارات و ایران در این کشور در آینده نزدیک خبر داد.

وی گفت که شرکت‌های ایرانی اخیراً مذاکراتی را برای سرمایه‌گذاری در سوریه به خصوص در بخش‌های صنایع، بازیافت زباله و انرژی‌های تجدیدپذیر انجام داده‌اند. قانون جدید سرمایه‌گذاری در سوریه دربردارنده تسهیلات و مشوق‌هایی برای سرمایه‌گذاران ایرانی است.

این مقام سوریه‌ای همچنین خبر داد که شرکت‌های روسی نیز در حال بررسی سرمایه‌گذاری‌های بیشتری در سوریه هستند.

او گفت که امارات نیز پیشنهاد اجرای پروژه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر با همکاری بازرگانان سوریه‌ای را داده که این موضوع در حال امکان‌سنجی است.

دیاب همچنین خبر داد که از زمان ابلاغ قانون جدید سرمایه‌گذاری در سال گذشته تا کنون ۲۳ پروژه سرمایه‌گذاری خارجی با هزینه ۱.۲ هزار میلیارد لیر سوریه اجرا شده که ۱۸۴۶ فرصت شغلی ایجاد کرده است.

مدیر کل سازمان سرمایه‌گذاری سوریه مشکل اصلی در سوریه را نبود پروژه‌های کشاورزی دانست و گفت که سوریه به این لحاظ فرصت‌های بسیاری برای سرمایه‌گذاری دارد.

دولت سوریه در ۱۹ مه ۲۰۲۱ قانون تازه‌ای برای سرمایه‌گذاری تصویب کرد که دربردارنده مشوق‌ها و معافیت‌های مالیاتی و تسهیل تأسیس شرکت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − پنج =

دکمه بازگشت به بالا