معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران: صدور شناسنامه فنی برای ساختمان‌های پرمخاطب و دولتی الزامی است.

به گزارش ریال نیوز، صفا صبوری دیلمی صبح امروز در نشست اعضای شورای شهر تهران با سازمان نظام مهندسی در مورد شناسنامه فنی ساختمان ، گفت: اواخر سال ۹۶ که تنها چند ماه از شروع به کار شورای شهر پنجم می‌گذشت، ساختمان وزارت نیرو در میدان ولیعصر آتش گرفت اما برای امحاء آتش هیچ نقشه‌ای وجود نداشت و مجبور شدیم چند دکتر سازه که جزو سرمایه‌های انسانی بودند را به دل آتش بفرستیم تا آنها راه‌های دسترسی به کانون آتش را شناسایی کنند.
وی با بیان اینکه یک ساختمان مسکونی ۱۰ واحده حداکثر ۴۰ نفر سکنه دارد اما در یک سینما در هر سانس، حداکثر ۵۰۰ نفر شرکت کرده و یا در مدارس به طور میانگین ۷۰۰ دانش‌آموز داریم و یا بیمارستان‌های مملو از افراد است، گفت: اما هیچ کدام از این ساختمان‌های پر اهمیت و پرمخاطب شناسنامه فنی ندارند!
وی با بیان اینکه اگر برای هر کدام از این ساختمان حادثه‌ای رخ دهد، نمی‌توانیم عکس‌العمل مناسب را نشان دهیم، گفت: شهر تهران گرفتار ساختمان پرمخاطب و دولتی است که هیچ نقشه و شناسنامه‌ای از آنها در اختیار نیست که لازم است سازمان نظام مهندسی، دولت، شهرداری و … وارد شده و در یک همکاری مشترک شناسنامه فنی برای ساختمان‌های دولتی هم صادر کنند.
صبوری دیلمی با بیان اینکه وارد شدن به ساختمان‌های دولتی و بااهمیت بالا آسان‌تر از ساختمان‌های مسکونی است، گفت: اگر بتوانیم ساختمان‌های دولتی را با خود همراه کنیم، کم‌کم این نهضت نیز در ساختمان‌های خصوصی شکل می‌گیرد و می‌توانیم موفق‌تر عمل کنیم.
وی با بیان اینکه ما در مواجهه با مردم سختگیرانه عمل می‌کنیم اما در مواجهه با ساختمان‌های دولتی و پراهمیت کمتر سخت‌گیری می‌کنیم، گفت: ما باید حیطه عملکردی خود را از ساختمان‌های مسکونی فراتر برده و ساختمان‌های پراهمیت را نیز زیر چتر نظارتی خود قرار دهیم.
معاون شهردار تهران در خاتمه ضمن تاکید بر لزوم صدور شناسنامه فنی ساختمان گفت: ما نباید از ساختمان‌های بزرگ دولتی که پرمخاطب هستند، غافل شویم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

دکمه بازگشت به بالا