موافقت دولت با پیشنهادهای بورسی وزارت اقتصاد

ریال نیوز : آمارها نشان می‌دهد عملکرد دولت اثری کاهنده‌ بر رشد پایه پولی و نقدینگی گذاشته است و برای استمرار کاهش رشد پایه پولی بانک مرکزی باید وضعیت بانک‌ها را ساماندهی کند.

به گزارش ریال نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که شب گذشته (یکشنبه) به ریاست حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور کشورمان برگزار شد، گزارشی از مهار و کنترل رشد پایه پولی و نقدینگی کشور در سه ماهه گذشته ارائه شد.

بر اساس این گزارش، آمارها نشان می‌دهد عملکرد دولت اثر کاهنده‌ای بر رشد پایه پولی و نقدینگی گذاشته، به طوری که سرعت رشد پایه پولی کشور به میزان ۴.۸ درصد از آنچه پیش‌بینی می‌شد کندتر شده و به رقم ۱۲ درصد کاهش یافته است.

رئیسی در این جلسه از بانک مرکزی خواست ساماندهی وضعیت بانک‌ها را در دستور کار قرار دهد تا در ماه‌های باقیمانده امسال کاهش رشد پایه پولی استمرار یافته و مدیریت شود.

گفتنی است در این جلسه همچنین پیشنهادهای وزارت امور اقتصادی و دارایی در مورد بازار بورس مطرح و با آن‌ها موافقت شد. از جمله این پیشنهادها تعیین قیمت سوخت و خوراک گاز صنایع با توجه به ملاحظات بخش صنعت مورد بحث و بررسی قرار گرفت که جزئیات آن اعلام خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 3 =

دکمه بازگشت به بالا